PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

e raja kad je rekao prof.da su rezultati
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Rezultati uvijek budu ponedjeljkom, a upis ocjena srijedom...Naravno, ako profesor nije naglasio da će rezultate objaviti ranije.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ja sam obligacije samo pročitao noć prije ispita,dosao na ispit,kaže meni bikić"vidim ti u očima da si ti to naučio"i upisao mi ocjenu,i zasao iz sale,a oni ostali naravno ostali da rade, :haha: :haha:
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

ja sam bolji meni ispit bio u 12 ja ustao u pola 12 i samo rukom presao preko stranica automatski mi se u cip u glavi sve prebacilo za pola sata sam kao Borg asimilirao  ZOO :biggrinlove: .Pa sta ovde covjek nece procitat i ziv ostat.
Last edited by Dado on 27 May 2011, 21:39, edited 1 time in total.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Ah, duše moje pametne ;)

Dragi moji, "manite" se začatavanja teme, inače sve naredne poruke će biti izbrisane po kratkom postupku, čak brže nego što ste pripremili i položili Obligacije ;)
EminaEdin
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2011, 10:19

hahaha 4 dana,,pa ja mislim da se onda faks od 4 može završiti za dvije po toj procjeni hahaha ljudi se slamaju da ponove za 4 dana al eto..dobro je pa ima i inteligentnih ljudi :))
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ok,kolegica je rekla da joj je trebalo 4 dana.Pošto je imala poslovno pravo u srednjoj školi,to jeste dosta povezano sa obligacijama,i imaju razrađeni instituti cesije,zastarjelosti,itd,ali to su samo površne stvari koje su rađene u školi i koje su joj vjerovatno pomogle pri učenju ovog predmeta,ali ako ćemo vec ići tom linijom,onda bi po toj logici svi  mi mogli spremiti obligacije za 10 dana,jer smo vec na drugoj imali građansko pravo. :mrgreen:
EminaEdin
Posts: 26
Joined: 21 Feb 2011, 10:19

rimsko pravo i građansko pravo i stvarno pravo čiji se instituti ponavljaju u obligacijama..ma nema šta djevojka je super super inteligentna :)))
i_d_a
Posts: 101
Joined: 07 Sep 2009, 11:57

Ja ne znam zasto toliko dizete prasinu oko toga..
Mozda i jeste, i naravno da je moguce. Ja sam rimsko pravo spremila za 5 dana, ali sam zato neke jednostavne ispite znala spremati po 15 dana. Sve je individualno, i sta uopce znaci za 5 dana, za 10 dana ili za mjesec? Npr neko kaze spremao je mjesec dana, a u sustini je citao po pola sata dnevno, ili neko ko kaze 5 dana, ali se po 12 sati nije micao od knjige.. Sve je ljudi individualno i ne vidim razlog da se zezate na taj racun... Djevojka je samo htjela reci da je moguce, uz to je naravno potrebna i luda sreca, i jos mnogo drugih stvari , ali nije nemoguce..  Uglavnom, sretno svima  :mrgreen:
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

Ovako imam jedno pitanje za studente koji su polagali posebni dio.
Posto ja ne znam kako su koncipirana pitanja na ispitu da li mi neko moze reci na koje podatke trebam obratitipaznju  kad budem ponavljao one ugovore.
jesu li to obaveze ugovornih strana?rokovi?karakteristike ugovora?definicije ugovora?medjusobne razlike izmedju pojedinih ugovora itd itd....
ako neko zna da mi odgovori na pitanje bio bih zahvalan.


i jos jedno pitanje vezano za naknadu stete.
Kolega mi je rekao da je onih 50 stranica naknada stete iz stare knjige prepisano u novu knjigu i da su u novu knjigu dodani samo primjeri, to je kao jedina novina nove knjige?

pozz
Last edited by Flaaa on 29 May 2011, 17:10, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “III godina”