PFSA: Pravne kulture (izborni predmet)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jusko
Posts: 16
Joined: 20 Jun 2009, 16:27

je l' prosao rok za prijavu ovog ispita za drugi junski rok?
gandza
Posts: 114
Joined: 24 Jun 2010, 21:35

jusko nemoj nikada postavljati takva pitanja, imas kume link www.isss.ba pa pogledaj, ne opterecuj druge
Nincy
Posts: 67
Joined: 07 Dec 2009, 23:20

jel vrijedi 1. parcijala ili ti ga test na septembarskom roku?
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

Izasli su rezultati na isss-u :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Rezultati ispita iz predmeta Pravne kulture održanog 30.06.2010.
http://epravo.ba/index.php?page=187
Nincy
Posts: 67
Joined: 07 Dec 2009, 23:20

jel MOLIM VAS moze neko da odg. na pitanje da li bodovi 1og testa vrijede i u septembarskom roku???? :kava:
barbarosa
Posts: 87
Joined: 11 Jun 2009, 11:51

Sutra je zadnji rok iz ovog izbornog predmeta...

Pozivam sve one koji će sutra biti na ispitu da stanu uz nas nekoliko koji smo se dogovorili da ćemo malo "napasti" profesora i asistente zbog situacije u vezi ovog ispita.

PRVO : Izborni predmeti, koliko smo mi shvatili sluze za nabijanje prosjeka i mi slusamo price drugih studenata kako na drugim izbornim predmetima od šale dobijaju 8 i 9ke za neke smijesne seminarske ili smijesne ispite kako pismene tako i usmene

DRUGO : Medju studentima koji sutra izlaze su osobe koje su vec 2-3 puta izlazile na ovaj ispit i nisu uspjele da polože, a polagale su integralno rim (neki iz prvog puta) , nekima je ostalo još 2 glave ustava 2 i jos jedan ispit, a ovaj izborni im fali za USLOV (a znate kako su teški ostalih 10 ispita)...tako da postoji mogućnost da će sutra neki studenti zbog izbornog izgubiti godinu, a samo im on fali za uslov

TRECE : Dok su na predavanjima na ostalim izbornim predmetima bile poluprazne ili prazne sale (izuzev krivicnog) na predavanjima pravnih kultura koje su imale i najgori termin je bila uvijek PUNA sala 3će godine jer je profesor SLAGAO na pocetku da cemo dobiti bodove na prisustvo, na seminarske i sl. A NISTA OD TOGA NIJE BILO

CETVRTO : Kao literaturu iz koje trebamo uciti smo dobili neke clanke koje je profesor Karcic pripremio i koje smo kopirali i medju tim clancima pola gradiva koje trebamo uciti je na ENGLESKOM JEZIKU i sve ne nerasporedjeno, nista ni sa cim...a na ispitu imamo bukvalno 10 esejskih pitanja


Tako moje drage žrtve Fikreta Karčića ja lično izrevoltiran svim ovim vam obećavam da (i kad bi ja 10 sutra dobio na ovom ispitu) ću se boriti za vas da NIKO NE IZGUBI GODINU ZBOG IZBORNOG PREDMETA, ako treba ja cu belaj napraviti da me izbace s' fakulteta ali bićemo istrajni u ovome...

ŽIVI BILI PA VIDJELI !!!  :f035:
xana
Posts: 155
Joined: 20 Jan 2010, 16:54

Samo nekoliko informacija za tebe i ostale koji trebate polagati sutra · profesor je jasno na pocetku predavanja rekao da seminarskih nece biti tj. da se radi samo test i zavrsni ispit, takodje je rekao da je prisustvo obavezno te da se tolerise 30% opravdanih izostanaka a ko ne ispuni taj uslov nece moci uopce pristupiti ispitu (mada je bilo studenata koji su izostajali sa nastave vise od tri puta pa su, na neki nacin, opet mogli pristupiti ispitu)- dakle nikada nije bilo govora o bodovima za prisustvo nego samo za aktivnost ali bas pravu aktivnost (nisam sigurna  da je iko dobio bodove na aktivnost jer, da budemo iskreni, nismo ni mi bili plaho zainteresirani), i zadnja stvar za dva clanka na engleskom postoji prevod na bosanski koji se mogao kupiti u kopirnici a osim toga, kada smo na predavanjima obradjivali te clanke profesor je diktirao najvaznije (bilo je dovoljno nauciti samo iz sveske i to je to), ostali clanci su takodje uredu -jednostavni ,pregledni  ( ne mora se cak ni sve uciti nego samo najosnovnije) · samo je bilo potrebno dobro nauciti i prica zavrsena. . Eto nekoliko stvarcica da imas na umu. U svakom slucaju vam zelim puno srece sutra.
jusko
Posts: 16
Joined: 20 Jun 2009, 16:27

nismo  imali priliku biti aktivni, jer je na pocetku semestra receno da ce profesor na prvom casu predavati, a da cemo mi na drugom o tome razgovorati i na taj nacin dobiti bodove iz aktivnosti, a tog drugog casa nije nikada bilo.

ocjene su smanjivane zato sto se sa odgovorom prelazilo preko linija predvidjenih za isti.
Last edited by jusko on 17 Sep 2010, 00:03, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “II godina”