PFTZ: III godina | Opća diskusija

Još malo pa diploma...
dariova
Posts: 6
Joined: 10 Feb 2010, 11:17

Al ja sam cula da je povodom toga bilo obavjestenje na fakultetu?!?!
dariova
Posts: 6
Joined: 10 Feb 2010, 11:17

[quote="Marx"]
To je jedna od studentskih (čitaj lovačkih) priča.
[/quote]

Nema razloga da kazes da je to lovacka prica, jer je to tako bilo i prosle godine, i to sam licno provjerila kod dekana...
daper
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2010, 14:28

Može se kombinovati koja četiri ispita želiš da preneseš Dariova,npr.da preneseš Ustavno I i II i Porodično I i II ali zato moraš imati cijelu treću godinu očišćenu,iz nje ne možeš prenijeti ništa.Mada sam čuo da se ne može polagati ništa iz četvrte godine dok ne položiš to što preneseš iz druge,ali ne znam je li to tačno.Jedna djevojka mi je rekla da je ona polagala neke ispite(a nije još bila očistila drugu).Znam je,meni je lično rekla.Ona je prešla tako prošle godine.Opet se raspitaj definitivno u studentskoj službi,da ne bude da je ona mene slagala he he :-D Mislim,znam definitivno da je prešla tako ali ne znam da li je uspjela stvarno polagati ispite tako kako kaže. Pozz
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

[quote="dariova"]
Al ja sam cula da je povodom toga bilo obavjestenje na fakultetu?!?!
[/quote]

Ima to obavjestenje jos uvijek na faxu ali to je od prosle godine... Zar nisi vidio/la na vratima kad si ulazio/la?    :f010:
dariova
Posts: 6
Joined: 10 Feb 2010, 11:17

[quote="daper"]
Može se kombinovati koja četiri ispita želiš da preneseš Dariova,npr.da preneseš Ustavno I i II i Porodično I i II ali zato moraš imati cijelu treću godinu očišćenu,iz nje ne možeš prenijeti ništa.Mada sam čuo da se ne može polagati ništa iz četvrte godine dok ne položiš to što preneseš iz druge,ali ne znam je li to tačno.Jedna djevojka mi je rekla da je ona polagala neke ispite(a nije još bila očistila drugu).Znam je,meni je lično rekla.Ona je prešla tako prošle godine.Opet se raspitaj definitivno u studentskoj službi,da ne bude da je ona mene slagala he he :-D Mislim,znam definitivno da je prešla tako ali ne znam da li je uspjela stvarno polagati ispite tako kako kaže. Pozz
[/quote]

Znam ja da moras imati cistu trecu ako preneses 4 iz druge, alii takodjer mozes kombinovati, npr. ustavno I i II i radno I i II, zanimalo me samo jel to vazi i ove godine, a ti kazes da vazi??
znam i ja jednu djevojku sto je ovako presla na 4tu i mogla je polagati bez obzira na drugu godinu...
u svakom slucaju hvala na informaciji... :D 
Mery
Posts: 238
Joined: 21 Sep 2009, 23:33

ja koliko znam kod nas na pravu prosle godine nije odobren takav prelaz s trece na cetvrtu, jer je dosta mojih poznanika obnovilo trecu samo zbog toga sto nisu ocistili drugu,a imali su uslov iz trece... cula sam da je takav prelaz odobren na nekim drugim fakultetima, al na nasem nije... pa tako- ne znam da li vi pricate o osobama s drugih fakulteta sto su tak presle u cetvrtu...?
a ja sam cula da ce biti bezuslovni... (bez ikakvog uslova) jer u protivnom - ako obnovimo godinu- prvo, ako nam ostane ustavno to automatski znaci da nismo dali uslov za trecu pa ne bi znali da li cemo obnavljati drugu ili trecu, a drugo- ako i obnovimo trecu - moramo polagati razliku od (koliko sam ja cula) oko 11 predmeta... tako da bi bilo jako pozeljno preci u cetvrtu na bilo kakav nacin :)
:( :( :( :( :(
fly
Posts: 10
Joined: 08 Apr 2010, 13:31

prosle godine su mogli prenijet 4 ispita ukupno,konbinovano druga i treca godina(npr.preneses radno,socijalni,finansije i ustavno il druga konbinacija zavisno od predmeta koji su ostali)a na dr.fakultetima  je bio bezuslovni ovaj koji mi sad ocekujemo da mozemo prenjet sto vise predmeta,jer koja je svrha bezuslovnog ako daju opet neki uslov  :c053:
a u studenskoj su rekle najvjerovatnije ce biti zato sto nas zahvata bolonja a na predzadnjoj smo godini studija  :kava:
pa et nek nam je svima sa srecom :d055:
daper
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2010, 14:28

Mery bilo je, ali recimo ko je polozio Radno I i II a prenio samo Krivicno Procesno I i II mogao je prenijeti i Ustavno I i II naprimjer.
dariova
Posts: 6
Joined: 10 Feb 2010, 11:17

[quote="Mery"]
ja koliko znam kod nas na pravu prosle godine nije odobren takav prelaz s trece na cetvrtu, jer je dosta mojih poznanika obnovilo trecu samo zbog toga sto nisu ocistili drugu,a imali su uslov iz trece... cula sam da je takav prelaz odobren na nekim drugim fakultetima, al na nasem nije... pa tako- ne znam da li vi pricate o osobama s drugih fakulteta sto su tak presle u cetvrtu...?
a ja sam cula da ce biti bezuslovni... (bez ikakvog uslova) jer u protivnom - ako obnovimo godinu- prvo, ako nam ostane ustavno to automatski znaci da nismo dali uslov za trecu pa ne bi znali da li cemo obnavljati drugu ili trecu, a drugo- ako i obnovimo trecu - moramo polagati razliku od (koliko sam ja cula) oko 11 predmeta... tako da bi bilo jako pozeljno preci u cetvrtu na bilo kakav nacin :)
:( :( :( :( :(
[/quote]

i ja sam obnovila trecu zbog dva iz druge i imala sam uslov iz trece a morala sam imati dva iz druge i dva iz trece da bih mogla upisati 4tu
pozz
Admir_24
Posts: 19
Joined: 14 Jul 2010, 23:07

Evo jos jednom se vidi kakav nam je fax..kakva je organizacija..i kako znamo svoja prava i obaveze...da se najezis...

Prosle godine na nasem fakultetu kao sto svi znate nije bio bezulosvni bez ikakvih uslova kojeg su dobili ostali faxovi ( dole nabrojani ),  koji ove godine predstavlja realnu i logicnu opciju, a ako ne bude tako onda su studenti predzadnje  tj 3 godine, Prava, Medicine, Ekonomije, Farmacije i Dramske umjetnosti studenti drugog reda.. :(

Mogo si prec iz trece u 4 tu godinu da preneses ukupno 4 ispita  s mogucnosti kombinovanja iz druge i trece... znaci navodim primjer: da preneses Radno I , Radno i soc II, Ustavno II  , Finansije II... to je 100 % tako bilo jer je nas kolega kojeg znam preso tako u 4 godinu... Eto..sv ako normalan moze skontat ...
Post Reply

Return to “Treća godina”