PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Nije problem..Hajd što nema Jahića,možda  dođe nekad,možda je bolestan,recimo,al nje nema,to mi je zanimljivo,a mislim da je bila asistentica na našem faxu,a ne na ekonomiji,kao što je Jahić tamo profesor stalni..
dulcinella
Posts: 63
Joined: 24 Jul 2009, 19:02

Napokon je rijesena misterija sta se dogodilo s prof. Jahicem. Otis'o covjek u glumce.  :mrgreen:

Hiljadarka
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Pa gdje si ti misterijo,nema te nigdje,kad je bila sredina mjeseca...Tamam ugasio laptop i da pregledam ova pitanja iz finansija sa mostarskog faxa,tel.javlja da si nešto objavila,morado opet ući da vidi šta si opet smislila......Al Jahić je,bar meni kao pojava,gospodin,na stranu sve,ubio se za glumca....Čujemo se,javi se sutra....Laku noć svima i sretan Božić onim koji slave,sve najbolje.
Aida_ida
Posts: 238
Joined: 07 Apr 2010, 16:44

Hahahahaha sad tek i ja pročitah :DD

Hajde valjda ćemo je uganjati.
Sretan Božić svima koji slave.
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Izazil ko sutra na finansije u 14sati?Vrijeme je zeznuto,snijeg,ne znam kako će se doći....Imate tamo na studomatu standardna pitanja,mada pola nema po Jahiću al može pomoći...Banke,inflacija,valute,novac,,,,momak mi je danas potvrdio da je to to uglavnom..
halvadžić đemila
Posts: 34
Joined: 08 Oct 2011, 10:00

Da li je bilo ispita danas? kakva su pitanja i po čemu će se polagati u januaru? Hvala!
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Jel moguće da nije niko bio na ispitu,jeste bilo teško mnogim otići,zbog snijega,al valjda je neko iz blizine bio.Ne budite sebični ko je bio,odgovorite nam osnovno,jel bio novi profa,po čemu će se dalje raditi,jel dao pitanja,pošto u Mostaru ima običaj da dadne koja se treba učiti,a imate ih tu i na studomatu.Kad je,ako je spominjo slijedeći termin za stari režim,jer kako piše ovaj od 12.01 je za I ciklus,ostajel on i dalje i tako.Ja bi bio danas rado da se nisam polomio idući do busa....Hvala onom ko se smiluje pa odgovori....
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Bio novi profa, djeluje mi sasvim OK. Dobili 4 pitanja. Funkcije novca, inflacija, budzet i PDV. Ne znam da li je davao ikakva pitanja. Rekao je da ce biti i usmeno polaganje za one koji budu na granici prolaznosti ili za visu ocjenu. I nesto je spominjao 12 da li je to bilo bodova za prolaz (jer nesto boduje) ili termin nisam ni sam siguran jer sam pisao i zurio.

Sto se termina tice mislim da je rekao 12.01. ali nisam siguran jer sam zurio. Eto.

P.S. Gdje su ta pitanja na Studomatu sto ovaj profa daje?
Last edited by Vjecni studos on 30 Dec 2014, 01:59, edited 1 time in total.
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Hvala ti na odgovoru...To što si čuo moŽe biti i jedno i drugo..U mostaru daje 5 pitanje,svako pitanje daje 5 bodova,a za prolaznost je dovoljno12 bodova,to vjerovatno bolonja......A ako si tamo,de ba provjeri,jer 12. piše ispit za prvi ciklus il može i stari režim i jel nas bilo puno...Daj mi jedno 2 sata,reći ću ti gdje su pitanja,koja i sigurno njima najčešće daje,slična našim,jel ostajemo po Jahiću što se tiče udžbenika?Kod njih su 2 predmeta i drugačije se zovu,al je to to,:novac,banke...Idem do Bolnice,moram na pregled kasnim...Čim dođeš dobijaš gdje ćeš naći i isprintaj..Ako ti se koja kolegica prije ne javi kojoj sam rekao gdje se nalazi,čekaj me za jedno 2 sata...I ukro si mi ime'vječni....'to sam ja,hahahhahha..
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

I nije nas bilo puno.
Post Reply

Return to “III godina”