PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
micy
Posts: 131
Joined: 28 Sep 2011, 20:29

koja nepravda danas na stvarnom...nismo mogli koristiti zakon..bez ikakve najave bez icega cccc
pikolina
Posts: 50
Joined: 15 Sep 2013, 17:08

MICY : ako ,  se sjecas pitanja sa danasnjeg ispita, molim te napisi ?  :)
micy
Posts: 131
Joined: 28 Sep 2011, 20:29

bilo je neko nacelo pripadka stvari i koje je odstupanje od tog nacela u zsp, onda nekih hiljadu rijeci da se nadopuni oko etaznog - naziv zakona iz SR BiH i koje je god donesen, zakon iz 2003. i koja je razlika izmedju njih sto se tice zemljista ispod zgrade... da se nadopuni oko posjeda vezano za modernu koncepciju, animus t i koja su odstupanja, kako se osniva etazno vlasnistvo kad je zgrada jos u izgradnji, nesto oko suvlasnistva- suvlasnici hoce da svakome od njih pripadne po jedna parcela jednog zemljisnoknjiznog tijela a to tijelo je pod hipotekom pa se mora pisati oko nacela nedjeljivosti hipoteke...pravo gradjenja za vanredne esejsko, kako se osnivaju pignus i hipoteka ugovorom a kako sudskom odlukom, kako se stice vlasnistvo predbiljezbom, sporedni zahtjevi tuzenog u reinkvidaciji....zadaci su bili 1. benzinska pumpa i 2.primus izgubi zlatni lancic, sekundus nadje proda zlataru t, q itd itd neko je postavio oba na grupi nekad davno
pikolina
Posts: 50
Joined: 15 Sep 2013, 17:08

Micy HVALA
guess who
Posts: 187
Joined: 05 Dec 2011, 21:57

Ima li neko od stare bolonje da se jos pegla sa stvarnim i znate li kad je drugi rok za komisiju? Hitno je
maidap
Posts: 119
Joined: 04 Nov 2010, 22:11

ima jos takvih,a jos nije objavila kad je drugi rok za komisiju....predpostavljam 15 dana poslije ovog roka..
rosita pedringo
Posts: 37
Joined: 23 Mar 2010, 17:07

je li sigurno da ce biti drugi rok za komisiju za staru bolonju , jel to provjereno
guess who
Posts: 187
Joined: 05 Dec 2011, 21:57

Zasto ne bi bio? Imamo pravo na 2 roka jos uvijek :P
rosita pedringo
Posts: 37
Joined: 23 Mar 2010, 17:07

Ali ja mislim da je prvi rok bio pismeno , a drugi usmeno , mislim ja se iskreno nadam da ce biti ali mi je suhveli. Jedino ako nije pravilo sada da je usmeni komisijski
mask
Posts: 111
Joined: 14 May 2012, 02:38

Ja bi volio da bude usmeno.
Post Reply

Return to “II godina”