PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
rafi
Posts: 25
Joined: 04 Jan 2010, 13:29

Sta mislite kolike su sanse da prof.odgodi ispit,pretpostavljam da ce nas biti puno,mozda cak i vise nego prosli put kada je odgodio...da li ima i termin i u 10h?
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Termin u 10 je za bolonju, procesno medjunarodno privatno pravo. Ne znam za kad bi ga odgodio s obzirom da pocinju predavanja.
rafi
Posts: 25
Joined: 04 Jan 2010, 13:29

Nisam o tome razmisljala...samo,sumnjam da ce stici sve za jedan dan...kako god...samo se ponadah da cu mozda imati jos par dana vise :)
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

I ja nisam o tome razmisljala dok ti nisi spomenula. I meni bi 2-3 dana itekako dobro dosla da se gradivo slegne.:D
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

[quote="rafi"]
Sta mislite kolike su sanse da prof.odgodi ispit,pretpostavljam da ce nas biti puno,mozda cak i vise nego prosli put kada je odgodio...da li ima i termin i u 10h?
[/quote]
termin za stari sistem je u 10h i 17h,17h za one koji rade pa ne mogu doci ujutro,s tim da je i bolonja u 10h,tako bilo i prosli put,pitao prvo bolonju pa stari sistem ujutro i uspješno sve završio jer je bilo malo studenata,posebno starog sistema,a posle podne sto nije uspio ispitati odgodio 5 dana kasnije, s tim da mi je kolegica rekla da je neko od kolega ušao i zamolio da im odgodi...
Last edited by Didy on 26 Sep 2012, 09:52, edited 1 time in total.
rafi
Posts: 25
Joined: 04 Jan 2010, 13:29

Kolegice Didy,ja sma bila na proslom roku,kao i taj dan kad je odgodio tjsrijedu...prof.je odgodio jer jednostavno nije bio u stanju d aispita...tako je i rekao kad su se predali indexi...bilo je oko 30 studenata starog i 20ak bolonje...ko je htio,mogao je taj dan odgovarati,a ostali su se potpisali za 5 dana kasnije...nadam se da ce tako biti ovaj put...pozdrav! :)
spuzvica03
Posts: 3
Joined: 03 Jun 2012, 17:59

moze li mi neko dati odgovor vezano za ovaj slucaj:
vi ste advokat, covjek iz svicarske koji ima prebivaliste u BiH, ima nekretnine i na nasoj i na svicarskoj teritoriji, hoce da napravi testament.. sta bi mu preporucili? i jos pitanje vanugovorna odgovornost sta je tu bitno reci?
hvala :D
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

moje iskustvo od danas.... prof bio super, mene pitao dva pitanja metode vezivanja i da mu dam primjer jednog vezivanja na osnovu ugovora i opstu nadleznost, ali bukvalno nista mimo toga....inace je forsirao zamolnicu, javne isprave, priznanje strane sudske odluke.... sto sam ja slusala....sretno:)
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Zamolio bih vas ukoliko niste stari rezim da u vezi ispita sa procesnog dijela pisete u odgovarajucoj temi:
http://:cenzura:/forum/index.php/topic,1596.315.html
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

Moje iskustvo danas super-DIPLOMIRALA :) pitanja težišni kontakti,zamolnica i dosta kratkih podpitanja,dosta pitao nadležnost,javni poredak,norme neposredne primjene,saznanje stranog prava...sretno svima
Last edited by Didy on 28 Sep 2012, 22:18, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “IV godina”