PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
emily
Posts: 228
Joined: 22 Sep 2009, 13:37

Zasto je prof. Radnog prava izbacio rokove za vanredne ako ne mozemo izaci na njih, dakle nema logike da ne mozemo, pa sta placamo onda? Meni licno bolje odgovaraju redovni rokovi kakvi su uvijek egzistirali ali pozitivno je sto se ipak neko zalaze za ljude koji su u radnom odnosu. Ne mogu zamisliti situaciju da svi saljemo neke mailove profesorima i dogovaramo se za ispitne termine!
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Slažem se s tobom, ja mislim da će se dogovarati oni koji žele vikend a ostali koji mogu će regularno izać na ispit, valjda zato i postoje ti rokovi.
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Hoce li mi, molim vas, neko odgovoriti - da li da prijavljujem ispite na isss-u iz trece, iako mi je ostao Ustav 2?
Ili treba samo da izadjem na ispit, pa kad polozim Ustav 2 - da prijavim?

HVALA
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Prijavi ispite i na ISSS-u.
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

A sta ako polozim Finansije 19.01. - i to mi se upise na isss, a Ustav tek 27.01. - doci ce do problema u vezi s datumima, jer ne moze biti upisan ispit iz treće prije nego što položimo sve iz druge godine?!
Last edited by Pandora on 08 Jan 2012, 16:05, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

To nije problem nas studenata. Mi imamo mogućnost da polažemo ispite, neka profesori, Uprava, studentska služba itd. brinu o tim tehničkim stvarima. Na ISSS-u se mogu vršiti korekcije, koliko god neki profesori tvrdili da ne mogu. Meni je jedna ocjena na ISSS-u upisana greškom, pa je kasnije ispravljeno.

Učite i polažite ispite, ne zamarajte se ovim stvarima.
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

pise ti se na kraj indexa ;) aa za finansije sam cula da se nosi ona prijavnica imas kupiti preko puta studenske sluzbe u onoj knjizari ...(ona mala ko portirinica) :D kako se vec zove :D i poneses na ispit (tako sam bar cula da treba i procitaj malo temu finansije ):D
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Pa to, mislim da ne treba da prijavljujemo na isss-u, jer ako nista - sebi pravi problem time sto cemo ici i moliti ih, sta vec.
Prijavit cu ispite na isss-u kad polozim Ustav, prvog narednog roka, i tada otici da mi prof. ocjenu sa kraja index-a upise gdje se ocjene i upisuju, pod datumom tadasnjeg dana, odnosno ispitnog roka.
A do tad, prijavnice i na ispit, cisto da imaju evidenciju koliko smo puta izlazili.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Kako god hoćeš, tvoja je odluka. Samo imaj na umu da je obavještenje iz Sekretarijata da će ispitima moći pristupiti samo oni studenti koji su uredno prijavili ispite. Bolje je da se kasnije koriguje datum ocjene, nego da te vrate sa ispita jer nisi na spisku. :)
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

Zna li neko do kad se mora uplatiti druga rata ? Koliko sam ja viđala , obavjestenja nije bilo ...
Post Reply

Return to “III godina”