PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Vergillius
Posts: 186
Joined: 27 Oct 2010, 16:49

Sto se tice moga iskustva / dakle ovo nije savjet, ovo je samo prenosenje licnog dozivljaja/, kao SMF student rijetko sam isao na predavanja, obicno sam " materiju " utvrdjivao u obliznjem Rock Teatru  :kava:, jer nekako nije bilo potrebe jer su profe u biti citali svoje knjige naglas  :kava: , a posto i ja znam citat  :d055:, nije bilo potrebe . Vjezbe su manje vise korisne, mada ja mislim da u globalu vjezbe nije lose posjecivat da se vidi kakav je koji asistent a usput se moze tu i tamo dobit i neki + . Sto se tice profesora, daleko najjaci tip je prof. Durmisevic, realan i bez dlake na jeziku , ostali su manje vise casual jer nisam bas imao srece da ih cesto vidjam :)  Sve u svemu, skripta je kraci i laksi put al ne garantuje uspjeh, sve je pitanje srece, sve je lutrija ;) 


P.S  Rim je lahak ( al u Limburgu)
Liliputanka
Posts: 86
Joined: 27 Aug 2010, 00:19

Ja danas išla na upis ocjene iz kph a ostavila index kod ass, odnosno nisam došla po njeg iz opravdanih razloga, sta mislite jel još uvijek kod nje ili ga je ostavila na studentskoj?
Tatara
Posts: 90
Joined: 12 Jul 2010, 18:43

Odes pa upitas :)
Najlakse da ne cekas na studentskoj bezveze .

Znam da je ovo pitanje bilo barem 1000000 puta,ali nisam danas stigao vidjeti oglas za upis. Dao sam uslov za 2. godinu i prenosim Rim,da li uplacujem opet 1000 km za upis,plus 25 za one ostale stvari (rs sam). Hvala unaprijed.
Last edited by Tatara on 22 Sep 2011, 20:59, edited 1 time in total.
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

Tako je, uplacujes 1000km + to tamo "sitno", nema dodatne uplate za Rim, ako na to mislis ;)
Tatara
Posts: 90
Joined: 12 Jul 2010, 18:43

[quote="Layla22"]
Tako je, uplacujes 1000km + to tamo "sitno", nema dodatne uplate za Rim, ako na to mislis ;)
[/quote]

Hvala kolegice :)
pravnicaaaa
Posts: 55
Joined: 07 Mar 2011, 07:47

a mene zanima da li pored 100km za ispit i +isss ..placamo i upis??? i da li cu ja morati za svaki predmet posebnu uplatnicu'?? inace ja sam vanredna i obnavljam....bila bih vam zahvalna kada bi mi odgovorili...
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

Ne trebas davati jos i upis, pa to onda ne bi imalo smisla, cuj da placas toliko :| Dakle, samo 100km po ispitu i ono za isss itd. Sto se tice uplatnica, to ne znam za sigurno, ali ja mislim da ne trebas sve posebno, vec samo jednu uplatnicu sa svim novcem, a da ce to sve studentska obraditi. Ako grijesim, neka me neko ispravi ;)
Lil_star_lela
Posts: 74
Joined: 16 Nov 2009, 22:51

kada se obavlja godina, da li imamo nova 3 roka za polaganje odredjenog ispita ili ako smo predhodne godine "ispucali" sva 3 roka, onda pri obnovi moramo komisijski ? ili kako ?? :zamisljen:
Jenny1406
Posts: 1671
Joined: 21 Nov 2009, 10:41

Tako je kolegice. Samo se nastavlja. Ako ste neki predmet izlazili 3 puta, naredni ce vam biti cetvrti...i sve tako :mig:
Lil_star_lela
Posts: 74
Joined: 16 Nov 2009, 22:51

Ahaa tako znaci ..ali malo mi je bezveze jer placamo po predmetu vec 100 KM i onda na to jos ako moramo komisijski...haman duplo te izadje cccc
Post Reply

Return to “I godina”