PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ena04
Posts: 210
Joined: 13 Jun 2010, 12:13

Trebas spremiti Locka za 1.parcijalu... 

ne trebas se prijavljivati za ispit, samo doci na njega ...

ja sam sebi iskombinovala ove skripte i knjigu i svoja predavanja, pa iz toga ucim, a ona ce dati podpitanja u okviru glavnog pitanja na koja trebamo da obratimo paznju tako da nas usmjeri o cemu da pisemo...
amarferagetamar
Posts: 2
Joined: 29 Dec 2009, 12:39

znali iko kada su konsultcije za socjologiju sa socjologijom prava.
ena04
Posts: 210
Joined: 13 Jun 2010, 12:13

ponedjeljak : 15:00-18:00
utorak:11:00 - 13:00

broj kabineta 123, ass. Amila Zdralovic

eto :D
Johnnie87
Posts: 134
Joined: 12 Sep 2010, 13:57

otkud sad tri pitanja??? jedno 100x je ponovila da ce bit dva pitanja po 22 boda, ukupno 44  :zamisljen:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Raja moja greška od pocetka, na I parcijali dodju 2 pitanja,a ne 3 kako sam pisao :( :(

Na II parci. su tri ja pomijesao :S

@Johnnie87

Hvala na ispravci ;)
Last edited by Amcho on 26 Oct 2010, 22:12, edited 1 time in total.
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

Hm..Ova pitanja na ispitu da li se pojavljuju na prvoj parcijali ili drugoj..Jer mi za prvu imamo nesto malo da ucimo uglavnom o ovim naucnicima... :zamisljen: :) Od platona do Al forabija nam je recno za prvu parcijalu...Zna li neko koja pitanja mozemo ocekivati,nije nam spominjala Locka,a rekla je da je opsti dio u drugoj parcijali..Radimo po Saltaginoj knjizi :)
Last edited by Lucy on 27 Oct 2010, 16:39, edited 1 time in total.
ena04
Posts: 210
Joined: 13 Jun 2010, 12:13

trebas i Locka spremiti kroz teoriju drustvenih ugovora ...
Johnnie87
Posts: 134
Joined: 12 Sep 2010, 13:57

sofisti, aristotel, platon (od kojih jedno 100% dolazi)
aurelije augustin, toma akvinski
ibn haldun, al farabi
machiavelli, boden, campanella, more
rousseau, hobbes, lock (ova trojica nemaju u saltage, al su na onim papirima sto je ona dijelila)  :mrgreen:

i to je to  :kava:
mrvica
Posts: 120
Joined: 27 Sep 2010, 19:37

Zna li neko da li vanredni studenti idu u neku posebnu grupu, ili i oni izracunaju po prezimenu u koju grupu ce ici? Jer sam vidio na nekim oglasnim plocama, da posebno izlaze rezultati za vanredne studente, pa je li to znaci da oni posebno i polazu? Mislim da izadjem na ovu parcijalu, a nisam ni jednom bio na predavanjima, ni na vjezbama, pa ne zna koji rok je za mene, 1. ili 2. novembar.
A kad studenti kazu da se iz sociologije samo treba pisati, da ima sto vise, je li to bas treba tako? Ili kad kazu da treba praviti poredjenja neka, je li to znaci da ako pisemo o Platonu, mozemo da navedemo kako je mislio Aristotel ili neki Sofista?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Mrvica

Nema posebnih grupa za vanredne, ides u smjenu i grupu koja je izdjeljena po slovima, znas valjda koja je tvoja ;)

Sto se tice rezultata, ima ass. koji odvoje samo radi preglednosti i da se lakse znace, ali u vecini slucajeva status ti nista ne znaci na ispitu ;)

Sto se tice rada radi po pitanjima odnosno podpitanjima, to pravilo pisi sto vise je ako zapnes pa ne znas dalje onda pisi pa sta bude :D

Poredjenja se rade ako ti zada neku misao ili temu o kojoj je vise filozofa raspravljalo pa onda pises sta je ko mislio i govorio ;)
Post Reply

Return to “I godina”