PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Nije tesko. Moja prijateljica je izlazila. Postavio njoj i svakom prije i poslije nje isto pitanje i ona pocela pricat nije par recenica rekla kaze on kao dosta polozili ste i dao joj 8 :d055:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Iskreno i sa prasinom zeznuto u smislu da ti se mora potrefiti par elemenata, prije svega moras dobro da naucis i da ispit spremis, detaljno i bez preskakanje bilo cega sto ti se cini nevaznim. Drugo prof. mora biti raspolozen i moras imati dobar utisak u smislu da si ozbiljan, da se vidi da si ucio i bez neke nervoze i to, samo opusteno ;) i naravno trece i kljucno je sreca da ti postavi okej pitanja i da ne bude zavlacenja.

Slaatkice tvoja prijateljica je imala srece i dobro je prosla, ali u ovoj temi imas primjera i komentara od kolega kakvo su iskustvo imali i kako ih je dosta popadalo na nekim glupim pitanjima i stvarima ;)
Ameera
Posts: 99
Joined: 17 Jan 2010, 11:55

Slazem se s kolegom Amcho jer svaki je ispit spoj srece znanja i snalazljivosti.. Ukoliko samo fali jedno od tog troga..nece valjati.. :)
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

jedno pitanjce ? prenijela sam metodologiju , trebala sam izaci kod Saltage ,medjutim sad sam prijavila ispit i pise mi i 14.01 i 15.01 da li to vazi i za 2009/10 generaciju ?? a gradjansko i MPK su mi prije metodologije , vjerovatno ne mogu izaci na njih dok ovo ne rijesim , jel tako ??
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Milim da su to termini samo je jedan kod prof. Saltage, a drugi garant kod prof. Tomica

Ne mozes izaci dok to ne polozis  ;)
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

eee amcho amcho ti uvijek sve znas xD ajd pretpostavljala sam da je tako nesto :D al sad moram da saznam kod koga je koji ... hajd hvala na obje informacije..
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Nemoj me drzati za rijec, ali moguce da je taj termin 14.1 kod prof. Tomića on ima naviku i daje ispite petkom, dok prof. Saltaga inace drzi ispite subotom tako da je to mozda njegov 15.1

Tako da bi ti trebala 15.1 imati ispit. Inace ne znam ni ja sve, ali sto znam pomognem raji ;) Tebi kolegice puno srece i da ABD polozis  (H)
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

hehehe ma ok htjela sam samo da znam da li ti rokovi vaze i za generaciju 2009/10 , al opet provjerit cu :D eeeh hvala kolega puno , nadam se da nije tesko poloziti kod njega :D
surgeon
Posts: 156
Joined: 19 Oct 2010, 01:29

u poredjenju sa sociologijom, jeli i koliko je ovaj predmet tezi za nauciti i poloziti?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Surgeon ono sto ce ti svako reci ko je polozio i rijesio se ovog ispita glasit ce da je dosadan i naporan, gori nego sociologija u smislu zanimljivosti gradiva ;)

Koliko je lakse ili tezi ne bi ulazio u to jer svaki ispit je tezak na svoj nacin, bitno je da vam se I parcijala sastoji iz logike (vecina radjenog u srednjoj ce vam se ponovo pojaviti), dok je druga parcijala vezana za Metodologiju prava gdje ces opet imati esejska pitanja, neki autore itd. ;)


Imate skriptu sto se tice esejskih pitanja po predavanjima

http://epravo.ba/index.php?action ... w;down=530 ---> Ovo je test sto ce te i vi sigurno raditi na vjezbama i to ce vam doci ustvari na ispitu, ne sve ali jedan dio toga asistentica daje svakoj grupi tako da mozes slobodno po tome spremati.

Sto se tice logike nje nema u skriptama pa se sluzite ovim: http://www.gimnazija-sedma-zg.skole.hr/Logika.htm

Jako kvalitetno uradjeno, pojasnjeno i vise nego dovoljno da se polozi ova I parcijala  ;)
Post Reply

Return to “I godina”