PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="melina20"]
Ima li sutra predavanja od 14-16 h??? plssssss pls plssss neka me neko obraduje i kaze da imaaa :)))
[/quote]
Imas predavanja sutra, tada ce dijeliti i potpise !!
fera
Posts: 16
Joined: 17 Aug 2009, 02:13

Šta se uči iz VII glave? Zaštita izbornog prava na 268. stranici ili zaštita izbornog prava na 283. stranici? Ili oboje?
Last edited by fera on 28 May 2010, 15:39, edited 1 time in total.
Elisa Day
Posts: 57
Joined: 05 May 2010, 20:50

Ja samo da pitam: od ovih pitanja koja se uče iz Ustava FBiH i BiH, koja pita u okviru VI i VII glave il to na kraju sve pita posebno? Hvala :)
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="Elisa Day"]
Ja samo da pitam: od ovih pitanja koja se uče iz Ustava FBiH i BiH, koja pita u okviru VI i VII glave il to na kraju sve pita posebno? Hvala :)
[/quote]
na kraju pita te dodatke:)
clio
Posts: 228
Joined: 27 Jun 2009, 09:10

Dama Pikova wrote:
Dama Pikova wrote:
Parlament Federacije učiš početak- Zastupnički dom, Dom naroda do vitalnog interesa čini mi se i onda preskačeš do nadležnosti parlamenta. Za Vladu- učiš prvih nekoliko članova , prvih 4 mislim, a onda preskačeš i učiš samo nadležnosti ministara. Ne uči se Vrhovni sud FBIH, Ustavni sud, predsjednik i potpredsjednik federacije, ombudusmeni- bar Bolonjci to nisu odgovorali. Za kantonalnu vlast- učiš prve dvije str do izvršne vlasti kantona, gradske vlasti do organizacije grada Sarajeva. Uglavnom za sve je važan početak,prof. ne pegla puno na Ustavu,traži samo nekoliko prvih članova i ne moraš napamet da izdeklamuješ sve
S obzirom da je ovo post od prosle godine ,samo da provjerim jel jos uvijek ovako i da li stvarno ne trebamo uciti gore navedeno,hvala  ;)
nihadk
Posts: 143
Joined: 05 Apr 2010, 16:55

molim vas gdje da skinem ustavi i vrhovni sud FBIH,i obdusmeni,hvala puno  i koliko ovo često pita
Last edited by nihadk on 29 May 2010, 20:02, edited 1 time in total.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="nihadk"]
molim vas gdje da skinem ustavi i vrhovni sud FBIH,i obdusmeni,hvala puno  i koliko ovo često pita
[/quote]

Lekcije Ustavni sud BiH i FBiH, Vrhovni sud BiH i FBiH i Ombudsmeni se nalaze u Ustavu BiH i Ustavu FBiH.
Najjednostavnije da ukucas Ustave BiH i FBiH u google pretragu i spasi na comp :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ili jednostavno da baci pogled u našu skriptarnicu. :P
nihadk
Posts: 143
Joined: 05 Apr 2010, 16:55

hvala puno,
mirza.a
Posts: 10
Joined: 30 Oct 2009, 11:07

[quote="Soap"]
Da li profesor pita sedmu glavu (zaštita izbornog prava)?
I ovaj popis se donekle razlikuje od onog koji je postavljen negdje na početku ovog topica.E,sad,koji je "ispravniji"? :zamisljen:

[/quote]


i mene isto ovo zanima
Post Reply

Return to “II godina”