PFSA: Moderne pravne kodifikacije

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Bilo da uporediš kako sude sudovi u Austriji, Švicarskoj i Egiptu u slučaju nepostojanja pravnih propisa...

Malo vremena, a dosta se treba napisati tako da je vrlo teško sve stići uraditi.
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

ajde kolega budi ljubazan pa nam pomozi i reci kako ste uporedjivali?jel navedete članove pa objasnite sličnosti i razlike ili?Hvala unaprijed:)
delirium_tremens
Posts: 199
Joined: 28 Jun 2009, 00:49

Jooj jel istina da je trebalo napisati svoje misljenjee ? ja to nisam znalaaaa cccc  ;(
ja samo uradila svaki dio posebno sto je trazeno za odredjeni zakonik, tj one clanove sto se ticu nepostojanja zakona.
pa i nije bas da je bilo puno :D pogotovo u Svici a mozda mi je promaklo. prije ovo drugo, lose mi pocela ova druga godina hahahaha  :woohoo: :woohoo:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Promaklo ti je, ima ovdje najmanje 2 stranice pisanja...

Uvod - Ukratko o svakom zakoniku. Najbolje prepisati iz karaktera, jer je tu u suštini sve bitno napisano.
Glavni dio - Prepisati članove koji se tiču postavljenog pitanja. Objasniti sličnosti i razlike.
Zaključak - Kratki osvrt, tj. tvoje mišljenje.
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

hvala kolega :).Samo ovo zadnje ne razumijem,sta da tu pisem?
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

ne znam koliko ima vremena da se sve to ispise....Mozel' se u ovom uvodu nesto i svojim riječima reći?
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Promaklo ti je, ima ovdje najmanje 2 stranice pisanja...

Uvod - Ukratko o svakom zakoniku. Najbolje prepisati iz karaktera, jer je tu u suštini sve bitno napisano.
Glavni dio - Prepisati članove koji se tiču postavljenog pitanja. Objasniti sličnosti i razlike.
Zaključak - Kratki osvrt, tj. tvoje mišljenje.
[/quote]

A je li se mogla koristiti knjiga kao sto su prethodno govorili?? :dunno:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Može se koristiti knjiga. Nećemo zakonske tekstove učiti napamet.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

mrzim testove na drugoj godini jer fkt ne znas sta da ocekujes, otkud ja znam jel mi tacno ovo sto sam uradila iz mpk :S
ok, pisala sam kako je kolega marcus naveo s tim sto nisam imala vremena za zakljucak...
mislim da nam je skratio vrijeme, jer kaze radite sat vremena, poceli smo u 1 i 15 a prije dva je rekao da zavrsimo :S
i da, u prvi mah kontas ma nemam ja sta tu pisat, mozda 10-15 min da pisem, ahaaaaaa ispises se ko :cenzura: i opet ne znas da li valja!! ludim  :S
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

ja opet ponavljam pitanje,ne razumijem kako to zadnje uradit,napisat svoje misljenje,na koji nacin?
Post Reply

Return to “II godina”