PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Tako je. To je jutros potvrdila i asistentica.

Još nešto, neće se voditi evidencija prisustva i svi će dobiti potpis. Samo će se voditi evidencija aktivnosti.
dijamatidis
Posts: 32
Joined: 12 Mar 2010, 22:55

zna li ko i može li napisati koja su pitanja iz stavrnog prava najbitnija
bojans
Posts: 9
Joined: 11 Mar 2010, 18:00

da li iko ima riješene zadatke
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Imaš u skriptarnici.
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Imaš u skriptarnici.
[/quote]
ok,hvala na informaciji,ja nemam pristup skriptarnici sve sto sam pokusala skinuti,nije mi uspijelo,ako mozes poslaji mi na e-mail,hvala:)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Već sam ti odgovorio u drugoj temi. Zabranjeno je slati skripte putem e-maila. Pristup skriptarnici imaš, jer imaš rank epravo.ba član. Možda ne možeš otvoriti fajlove, jer su u PDF formatu. Pročitaj ovo: http://epravo.ba/index.php?action=skriptarnica
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

Šta je bilo na vježbama jutros? šta je pričala (ako je iko bio  :O)??
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Radili zadatak...

[hr][/hr]

Studentu Primusu su nenajavljeno došli gosti pa je od komšinice Sekunde zatražio 100 grama kafe obećavši da će joj sutra vratiti. Također, zatražio je od Sekunde njen novi udžbenik Rimskog prava na period od 2 mjeseca. Za uzvrat je Sekunda zamolila Primusa da joj pozajmi auto kako bi sačekala svoju prijateljicu na autobuskoj stanici.

a) Primus je bio nespretan pa je sipajući kafu gostima, prolio pola džezve preko Sekundinog udžbenika čime je on postao neupotrebljiv. Kakva je njegova obaveza prema Sekundi, s obzirom da je udžbenik bio potpuno nov, kupljen u knjižari pravnog fakulteta i Sekunda ga još nije koristila...

b) Šta ako je Sekunda već učila RP i podvukla najvažnije rečenice u knjizi?

c) Primus je Sekundi pozajmio auto i Sekunda je krenula na autobusku stanicu po prijateljicu. U vožnji joj je pukla guma ali nije bilo rezervnog točka. Slučajno je naišao Sekundin prijatelj Tercijus i namontirao rezervni točak sa svog automobila. Sekunda je vratila auto Primusu i zamolila ga da zakrpi gumu i rezevni točak vrati Tercijusu. Kad je Tercijus došao po rezervni točak Primus je odbio da ga vrati tvrdivši da je točak sad sastavni dio njegovog automobila i da pripada njemu kao vlasniku automobila. Da li je Primus dužan vratiti točak Tercijussu?
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

Kad se prof.Meliha vraća na ovaj predmet?  :mrgreen:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Provincijalka"]
Kad se prof.Meliha vraća na ovaj predmet?  :mrgreen:
[/quote]
Krajem marta !
Post Reply

Return to “II godina”