PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
seherzada susic
Posts: 5
Joined: 11 May 2010, 00:03

sanjice,jesil slucajno zapamtila ime te cure??
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Bez komentara..od septembra do danas položilo svega 10-tak studenata-studentica...bit će da je u pitanju atomska fizika :D...
sanjica
Posts: 17
Joined: 02 Feb 2011, 00:05

Čini mi se da je Alma
Ilda
Posts: 13
Joined: 19 Jul 2009, 22:32

Sta je sa ovim obavjestenjem o priznavanju polozenih dijelova, ovaj link mi otvara o fudbalskom turniru....  :|
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Prebacivali smo se neki dan na novi server, ali čudno da ti otvara taj stari članak. Evo ovdje copy/paste.

Priznavanje dijelova ispita položenih kod prof. Omanovića

USP je danas upoznat sa Odlukom, koju je donio Dekan, a koja se tiče priznavanja dijelova ispita iz nastavnih predmeta Građansko procesno pravo i Građansko vanparnično i izvršno procesno pravo. Studenti koji su položili pojedine dijelove ispita iz navedenih predmeta obavezni su polagati samo preostale dijelove ispita iz ovih nastavnih predmeta. Skeniranu Odluku možete pogledati OVDJE: http://usp.ba/wp-content/uploads/2012/04/odluka_gpp.jpg
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

A koliko vas je bilo na ispitu sad na ovom roku?
Dora-izgleda i gore od a.fizike-ovo ćemo nazvati Atomska fizika građanskog procesnog prava :haha: :haha:

A sad ozbiljno-jedan sam od onih kojih je skoro uvijek bio na strani profesora bar što se tiče samog ispita.I na bikića nisam slao nesto puno kritika kad sam polagao obligacije,sjedi nauči i to je to,ali evo zašto sam protiv ovako rigoroznog kriterija(a rigorozan je čim je jedno položilo):
Ja kako se sjećam da su kod Omanovića ovaj ispit polagali s pjesmicom-meni je je lično jedan kolega pričao da su za njega neke drugarice uradile zadaću on samo došao i položio-znači ispit bio koma živa za položiti ako ne i najlakši,a objektivno nije trebalo biti tako
E sad,ne mogu ja kriviti studentete zašto je bilo tako kod omanovića,već samog profesora koji je dopustio da se na taj način polaže ispit.Omanović je sam sebi trebao da postavi određenu liniju dokle smije ićii sa kriterijima(naniže).
Razumijem ja da je 4 godina,svega je preko glave,ali je MORAO imati određeni kriterij na ovako bitnom ispitu,zašto nije ,pitajete njega lično
Uredu je tražiti znanje i cijenim to ,svi smo mi prošli obligacije i svi će se složiti da je i tamo kriterij visok,ali je profesor korektan.Nikad neće dati pitanja koja nemaju u knjizi.
Ne mogu da vjerujem da bar  još neko pored ove cura koja je položila neko nije naučio dobro skriptu i zakon iščitao da bi zadovoljio kriterije za prolaz
Pa ovo ko igra na sreću-koga izvuče taj će i položiti.Nisam se još angožovao u punom kapacitetu da spremam ovaj ispit,ali sam pomalo nesto učio i ne izgleda mi materija tako strasno za naučiti

Ti asistenti koji izađu tek ondnekle iz magle žele da se dokažu,da postabu prepozntljivi po svojim kriterijima,da nadoknade nedostatak ugleda i autoriteta na bilo koji način.
Ista će stvar biti i za izvršno i vanparnično kod melihe.Pričajući o ovom predmetu često zaboravljam taj predmet kod nje i još jednu muku više.

Kažem,nemam ništa protiv nekih normalnih kriterija,ali valjda bi trebali da znaju da je ovo zadnja stepenica do diplome i da bi trebali davati neka normlna pitanja,al eto,šuti i trpi...
amel0304
Posts: 22
Joined: 28 Sep 2009, 10:57

Nego koliko je jos ostalo do kraja suspenzije prof. Omanovića :)
ini
Posts: 33
Joined: 10 Feb 2012, 16:51

dvije godine mu suspenzija,tacno nisam dobro od saznanja da je opet samo jedno polozilo ovo je uzas i vise tacno ne znam sta da radim cekati da se prof vrati mislim smijesno da li se moze kod prof  melihe polagati ikako da se zamoli ne znam ja ne vidim drugog izbora
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="amel0304"]
Nego koliko je jos ostalo do kraja suspenzije prof. Omanovića :)
[/quote]
Već predviđam da će to biti glavno pitanje u narednih godinu ipo i to molimo Boga da se vrati na ova dva predmeta hahah :mrgreen:
Ini-ma de šta ti je jesi poludila,nije ni kod melihe ništa lakše,ako ne bi bilo još teže,
Igac
Posts: 32
Joined: 27 Nov 2010, 00:08

Ovakve se stvari rjesavaju pritiskom i ako se studenti udruze mogu da izdejstvuju promjene. Nemam nista protiv strogosti, ali ovo nije uredu.
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”