PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nena
Posts: 10
Joined: 06 Dec 2009, 11:57

Prosli put na ispitu je bio zadatak sa uvjetom, ali se ne sjecam kako je isao...ako se neko sjeca zamolila bih ga da mi napise...i rjesenje ako zna...
Cula sam postoje neki testovi iz gradjanskog, i vecina pitanja na ispitima dodje iz istih, pa me zanima gdje bih ih mogla nabaviti??!!
Skinula sam neka pitanja sa bhpravnika, neko je postavio link, ali etooo ako jos nesto ima...javite miiiii...unaprijed hvala... :D :d055:
Adn@
Posts: 422
Joined: 14 Mar 2010, 17:39

Mozel mi neko odg.na ova pitanja.... molim vasss :)


fikcija ispunjenja uvjeta i koga ona pogadja?
stara pravna pravila su?
poznavanje pravnih propisa je primjer za?

je li neko moze da mi napise gdje se nalaze ova pitanja.....bila bih mu zahvalna ;)
Last edited by Adn@ on 19 Jun 2010, 18:49, edited 1 time in total.
amina.s.
Posts: 152
Joined: 03 Mar 2010, 16:12

da li neko zna da li se moze doci iz tz i polagati ispit usmeno u sa,posto je kod nas samo pismeno?  :zamisljen:
SanY
Posts: 71
Joined: 30 Sep 2009, 14:32

[quote="amina.s."]
da li neko zna da li se moze doci iz tz i polagati ispit usmeno u sa,posto je kod nas samo pismeno?  :zamisljen:
[/quote]
Ukoliko si bolonjac, nemas koristi, jer i kod nas je samo pismeno.
aamelaa
Posts: 94
Joined: 06 Nov 2009, 22:00

MOze li molim vas odgovor na par sljedecih pitanja...  :nervoza:

1. Fikcija izjalovljenja uvjeta
2. Zastarni rokovi
3. Prekluzivni rokovi
4. Univerzalna pasivna obligacija
5. Kako protok vremena utice na postanak, promjenu i prestanak GP odnosa
6. Kako udar groma utice na prestanak pravnog posla
7. Opce nacelo gradjanskog prava je ______ a na podrucju obligacionog prava manifestira se kao ___________. To podrazumjeva da su subjekti gradjanskog prava slobodni da odlucuju:
a)
b)
c)
d)
Ipak ta sloboda ima svoje granice (navedi):

8.Koji zakon je prekinuo kontinuitet kraljevine Jugoslavije i socijalisticke Jugoslavije? ____zakon o nevazenju propisa___ koji je donesen 6.4.1941 . Ovaj zakon pravi razliku izmedju propisa _______________ koji su _______________________ i propisa  __________________ koji su ___________________________.


Plizzzz odgovore u utorak ispit...  :mig:
Irnerius
Posts: 3
Joined: 18 Apr 2010, 23:27

De vi meni sada odgovorite posto sam skinuo zadatke sa sajta ali nisu uradjeni i sad ja kontam da u rjesenju navedem x je 6...:) Rimsko pravo razvaljujem a otud i ocjena 8 ;) primjetio sam da nema neke narocite distinkcije izmedju ova dva predmeta ali zanim me jel sustina rjesenja zadatka ta da odgovorim jel npr.nastao ugovor,zasto da navedem mozda bludnju ako postoji i tako to...npr. ima zadatak koji glasi (suma sumarum) dvije osobe su zakljucile ugovor ali su predmet ugovora nazvali razlicitim imenom ali su mislili na istu stvar...pitanje "da li je ugovor valjan"??? eh sad tu se radi o nebitnoj bludnji tj.bludnji o nebitnim elementima ugovora jer su obje stranke mislile na istu stvar ali su je nazvali razlicitim imenom..sto znaci da je ugovor valjan..:) unaprijed hvala
mirka
Posts: 24
Joined: 25 May 2010, 15:20

e amina.s i mene zanima moze li se doci u sa da se polaze gradjansko usmeno, :zamisljen: :D e sad ako neko zna nek mi odgovori a odnosi se na stari sisitem :moli:
Nena
Posts: 10
Joined: 06 Dec 2009, 11:57

Fikciju uvjeta imas na 96 i 97 strani u knjizi...  :D
Ida
Posts: 119
Joined: 21 Jun 2009, 22:52

Posto na oglasnoj pise da je ispit u 9, jel to znaci da svi tad izlazimo na ispit i redovni i vanredni, i oni koji su polozili prvu parcijalu i oni koji nisu?????? I jel polazemo u sali druge godine?  :moli: pomozite kolege :f035:
aamelaa
Posts: 94
Joined: 06 Nov 2009, 22:00

Mislim da smo svi u 9h, jer samo tako i pise :)
Post Reply

Return to “II godina”