PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amethyste
Posts: 17
Joined: 06 Dec 2009, 20:47

Da li itko zna kda je uopće profesor Saltaga na fakultetu.... nikako ga ne mogu uhvatiti, iako camim pred njegovim kabinetom od jutra do mraka... :(
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

molim za jednu molbu idemo kod Saltage usmeno zelim dobro spremiti pa da pitam iz cega da ucim mogu li neka njegova predavanja ili tako nesto ili sta vec ali da ima i ove drustvene norme,izvore prava i toga jer i to pita vjerovatno znate na sta mislim molim pomoc ?
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="vecaveca"]
molim za jednu molbu idemo kod Saltage usmeno zelim dobro spremiti pa da pitam iz cega da ucim mogu li neka njegova predavanja ili tako nesto ili sta vec ali da ima i ove drustvene norme,izvore prava i toga jer i to pita vjerovatno znate na sta mislim molim pomoc ?
[/quote]

Moja prijateljica je položila, učila je iz njegove knjige i Tomićeve. Naravno, postavljaoe pitanja tipa društvene morme, ekonomski izvori prava (to su najčešća pitanja) dok, navodno, rijetko pita materiju predmeta Metodologije  :c053: Sretno svima, hvala Bogu pa sam položila  :d055:
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

[quote="Amethyste"]
Da li itko zna kda je uopće profesor Saltaga na fakultetu.... nikako ga ne mogu uhvatiti, iako camim pred njegovim kabinetom od jutra do mraka... :(
[/quote]

Profesor je na fakultetu petkom samo, tako je meni rekla ona jedna cistacica, dok sam i ja camio pred kabinetom za potpis  :mrgreen: ...petkom od 9 je rekla da je tu, a do kad...to ne bih znao.
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

moze li se uciti po predavanjima iz skriptarnice da li sve ima ??? i ovo za one neke lekcije iz Viskovica neke norme da li neko moze da mi kaze sta treba to ???
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

na predavanju je iz viskovica radjeno ono:legitimni zahtjev,iskazi,drustvena norma,materijalni izvori ili odnosi pravnih normi,i sl.i naravno struktura argumentacija po viskovicu
Amethyste
Posts: 17
Joined: 06 Dec 2009, 20:47

[quote="Judge Man"]
[quote="Amethyste"]
Da li itko zna kda je uopće profesor Saltaga na fakultetu.... nikako ga ne mogu uhvatiti, iako camim pred njegovim kabinetom od jutra do mraka... :(
[/quote]

Profesor je na fakultetu petkom samo, tako je meni rekla ona jedna cistacica, dok sam i ja camio pred kabinetom za potpis  :mrgreen: ...petkom od 9 je rekla da je tu, a do kad...to ne bih znao.
[/quote]

Hvala velika... taman sutra da razapnem šator pred njegovim uredom... :)
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

[quote="ally mcbeal"]
na predavanju je iz viskovica radjeno ono:legitimni zahtjev,iskazi,drustvena norma,materijalni izvori ili odnosi pravnih normi,i sl.i naravno struktura argumentacija po viskovicu
[/quote]

to su te lekcije nista vise
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

trebalo bi da bude samo to,ako neko ima neke druge informacije,neka javi,to je koliko ja znam :lol:
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

Trebali uciti svijest,misljene i te lekcije ?? neko koje kod Saltage polagao sta konkretno treba ??
Last edited by vecaveca on 13 Jun 2010, 18:56, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “I godina”