PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Didas
Posts: 47
Joined: 02 Mar 2010, 21:31

[quote="snijeg"]
I od mene cestitke onima koji su diplomirali . I hvala na korisnim informacijama.
I imao bi jedno pitanje, kada odgovorim na jedno pitanje - tj. kada o jednom pitanju ispricam ono sto znam da li ja sam prelazim na drugo pitanje ili trebam cekati da mi Ajanovic kaze kolega eh sada mozete preci na drugo pitanje ?
Hvala unaprijed na odgovoru i pozz  svimaa
[/quote]

Najbolje ti je da sam predjes na drugo pitanje i da ne cekas  da ti on postavlja pod pitanja
ado_33
Posts: 23
Joined: 01 Jul 2009, 11:54

Kolega snijeg na ovom roku profesor nije dozvolio pisanje konepta, tako da i da si htio nisi mogao sam prelazaiti na naredno pitanje, jer on nije postavljao sva pitanja odjednom.
Ali uglavnom kada ti pocnes da pricas, i on vidi da znas, sam te prekida i postavlja naredno pitanje...a naravno i ako si zavrsio sa pitanjem mozes mu reci da je to to :) Sretno
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Ne bih zelio da budem dosadan,ali ako neko zna za bolonjce,kad ce izaci rok ili nesto drugo neka napise.. :) :)
edna_hadzo
Posts: 16
Joined: 10 Nov 2010, 16:48

sutra se organizuje okupljanje bolonjaca u 10 sati pred fakultetom da pokusamo zajedno s dekanom rijesiti problem oko upravnog prava ...sto nas vise dode , bolje je :)
emaaa
Posts: 5
Joined: 11 May 2010, 20:10

interesuje me  za prijave...da li prof. Ajanovic izbaci prijave tj. da nekome da ih cita ili u kabinetu prilikom polaganja trazi ponaosob...naime nisam stigla sa prijavom ispita...hvala unaprijed
ivanaana
Posts: 61
Joined: 13 Oct 2010, 18:19

baš je s prijavama bilo frke u nedjelju-sve prijave su na nekoliko hrpica,studenti kako uđu,svako traži svoju,pa se sve to pomiješa...i to je bilo ludilo i nervoza.Ne znam kako će biti u decembru.
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

Intersuju me dvije stvari :
1. Da li na ispit ulazimo kako ko hoce ili Ajanovic proziva po abecedi i tako se ulazi na ispit ?
2. Na zadnjoj strani skripte koja se nalazi u skriptarnici se nalaze pitanja koja Ajanovic pita na ispitu iz svih 5 dijelova knjige i takodje se nalaze lekcije i oblasti koje se ne uce  ( to je bilo dok je Ajanovic bio asistent kod prof. Festica ) eh sada zanima me : Da li se Ajanovic i sada pridrzava tih pitanja koja se nalaze na kraju skripte tj. da li pita samo one lekcije i oblasti koje su navedene na kraju skripte da ih treba uciti iz svih 5 dijelova knjige  i takodje da li pita lekcije i oblasti koje su na kraju skripte navedene da ih ne treba uciti ? Da se nije sta promijenilo ili ostaje kao sto pise u skripti ?
Hvala na odgovorima i Pozz
Last edited by snijeg on 30 Nov 2010, 13:29, edited 1 time in total.
ivanaana
Posts: 61
Joined: 13 Oct 2010, 18:19

ja vam mogu samo reći kako je bilo 27.11. i 29.11
ulazilo se kako ko želi-prvo uđe grupica od5-6 ljudi,onda kako jedno izađe,drugo uđe bez ikakvog prozivanja,ko odogvara sjedne ispred profesora,i nema pravljenja koncepta nego se odmah odgovara.Profesor pita dokle ste položili i iz koje ste knjige učili,postoji nekoliko pitanja koja se konstantno vrte,ali ima i novih-baš meni je postavio pitanja koja prije nisu bila česta.No,mislim da će se složiti i ostali koji su izlazili 27.11. i 28.11. da je sasvim dovoljno naučiti sve iz skripte.Ono što piše da se ne uči također nije sigurno,jer je i iz tih dijelova postavljao pitanja.Sretno i učite svaku lekciju,a posebno obratite pozornost na pitanje : načelo konačnosti ! Profesor ga tako postavi,a ustvari je podnaslov 10. načela,načela pravosnažnosti i nosi naslov KONAČNO RJEŠENJE.
LP
BadMan
Posts: 90
Joined: 26 Mar 2010, 19:50

ljudi sta se iz skripte ne uci ... a sta treba dopuniti iz knjige ... stari sistem ... hvala
Peca
Posts: 6
Joined: 20 Nov 2009, 20:18

[quote="ivanaana"]
ja vam mogu samo reći kako je bilo 27.11. i 29.11
ulazilo se kako ko želi-prvo uđe grupica od5-6 ljudi,onda kako jedno izađe,drugo uđe bez ikakvog prozivanja,ko odogvara sjedne ispred profesora,i nema pravljenja koncepta nego se odmah odgovara.Profesor pita dokle ste položili i iz koje ste knjige učili,postoji nekoliko pitanja koja se konstantno vrte,ali ima i novih-baš meni je postavio pitanja koja prije nisu bila česta.No,mislim da će se složiti i ostali koji su izlazili 27.11. i 28.11. da je sasvim dovoljno naučiti sve iz skripte.Ono što piše da se ne uči također nije sigurno,jer je i iz tih dijelova postavljao pitanja.Sretno i učite svaku lekciju,a posebno obratite pozornost na pitanje : načelo konačnosti ! Profesor ga tako postavi,a ustvari je podnaslov 10. načela,načela pravosnažnosti i nosi naslov KONAČNO RJEŠENJE.
LP
[/quote]

Sad sam pregledao ova pitanja što su kolege napisale da je pitao 27. i 28. i jedino pitanje koje je postavio, a koje je u skripti navedeno da se ne uči jeste "Razlozi za izuzeće". Sva ostala pitanja su unutar ovih lekcija koje su navedene da se trebaju učiti, tako da ipak ne pita veliku većinu ovih lekcija koje se "ne uče"?!

Da li neko od kolega može navesti da li je bilo još primjera da je pitao neku od ovih lekcija koje se po ovoj skripti "ne uče"?
Post Reply

Return to “IV godina”