ISSS i prijavljeni ispiti?!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Pogledajte malo i ovo: http://epravo.ba/rokovi-i-termini ... formacije/
Sve vam je lijepo napisano i objašnjeno.
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Moze jedno pitanje, za ove kojim ISSS radi kako treba:  Koji internet browser koristite (internet explorer, firefox, opera, chrome...), i ako mozete precizirat koju verziju??? Ja vec duze vrijeme imam problema sa prijavom, ne znam do cega je, ali kada prijavljujem ispite, selektujem ono sto zelim, i pritisnem prijavi, dogodi se kratki refresh stranice, ali ispiti ostanu neprijavljeni. Pa sam mislio da je do javascripta, flasha, ili ne znam vise ni sam, probao sam dosta razlicitih browsera, i uspjelo je jedino na Operi (iako mi sad i to pravi problem, nekad hoce, nekad ne...).  Inace, svi softveri koje koristim, i operativni sistem su uvijek zadnje verzije, update-ovani.

Ne znam kada je ISSS radjen, ali izgleda da to niko ne gleda, i ne radi update sistema, pa mozda te novije verzije browsera prave problem... Ako ima informaticara ovdje, ili ako neko ima kakvu ideju, molim za odgovor!

pozdrav
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="reuf"]
... selektujem ono sto zelim, i pritisnem prijavi ...
[/quote]

Kako misliš ''selektuješ''? Ne označavaš valjda sve ispite pa onda ideš na ''prijavi''?

Najbolje ti je da se obratiš studentskoj službi ili da pošalješ komentar direktno preko ISSS-a.
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="reuf"]
... selektujem ono sto zelim, i pritisnem prijavi ...
[/quote]

Kako misliš ''selektuješ''? Ne označavaš valjda sve ispite pa onda ideš na ''prijavi''?

Najbolje ti je da se obratiš studentskoj službi ili da pošalješ komentar direktno preko ISSS-a.
[/quote]

Ne ne, naravno, pored svakoh ispita idem na "prijavi", ali se nista ne desi. Samo lagani refresh stranice, i opet na nuli, ispit se ne pojavi u sekciji prijavljeni ispiti, nego ostane na istom mjestu, tj neprijavljen. Pa sam zato mislio da mora da je nesto do browsera, javascript, ili nesto, ali ne mogu da skontam sta...

Na studentskoj sumnjam da ce iko nesto znati, jer to zahtjeva malo bolju informaticku naobrazbu od one koju imaju tete sa studentske, a ovi sa ISSSa ne odgovaraju na komentare aplikacije i upite... Pa mi ostaje da to sam skontam... Zato sam molio da neko kome besprijekorno radi sve, i koji nema ovakvih problema, napise koji browser i koju tacno verziju tog browsera koristi, pa da pokusam skontat u cemu moze bit problem kod mene.... ili skinem tu verziju...  ISSS je ocigledno radjen za neke starije verzije browsera..
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Nema to veze. Ako je ISSS optimizovan za IE 6, on će raditi bez problema na IE 7 i IE 8. Ja koristim FF (3.5.x) i nemam nikakvih problema, a prijavljivao sam ispite i preko IE-a (8.0) i isto je sve radilo OK. Nije bitno što na studentskoj ne rade ''hackeri''. Njihova dužnost i obaveza je da pomognu u ovakvim situacijama.

Kada bude sljedeća prijava ispita prijavi se na ISSS sa nekog drugog mjesta. Ako ne budeš mogao prijaviti ispite onda je definitivno greška u njihovom sistemu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Samo da vas podsjetim da je počela prijava ispita za drugi aprilski termin. Otvorili su prijave dan ranije. :)

http://epravo.ba/index.php?page=155
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

aaa ako smo fulali prijavu? :D
jel prave veliki problem ili..??
ako se uopste moze pristupiti ispitu..  :S
Dzenana88
Posts: 370
Joined: 30 Nov 2009, 22:30

ja nisam mogla pristupiti....nisu ljidi bili raspoloženi...savjetujem da pokušaš...pitaj......možda ti dozvole
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

:zamisljen:
Nije mi problem kod par, posto svakako izlazim u dijelovima..
Al npr. finansije i eu..

Hvala u svakom slucaju :D
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Mislim da i kad izlaziš samo dijelove da moraš biti prijavljena. To ti je izlazak kao i svaki drugi, bez obzira polagala ti parcijalno ili integralno. Da ne govorim o tome da profesori prozivaju na osnovu spiska prijavljenih.  ;)
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”