PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ajna music
Posts: 111
Joined: 29 Mar 2013, 12:31

zanima me, je li ispravno ovako reci, Ustavni sud BIH ima 9 clanova. A  Ustavni sud FBIH se sastoji od 9 sudija. Pitam zato što sto je jednom na ispitu prof oborio jer nije bilo ispravno receno, a ne mogu se sjetiti kako treba..
emotivan1989
Posts: 258
Joined: 29 Jan 2012, 16:32

da pitam vas sta mislite znam da je sve individualno od osobe do osobe, bil se mogle spremiti prve 3 glave do cetvrtka 05.09
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

Tesko ja mislim jer na prvoj glavi moras sve bas dobro znati jer je tu prof. najzahtjevniji. Bolje idi na 2 glave, spremi prvu bas dobro, drugu udarna pitanja pa sta bude. Opet sto kazes sve je individualno..tako bih ja uradio..Sretno!
emotivan1989
Posts: 258
Joined: 29 Jan 2012, 16:32

profa znaci prvu glavu bas forsira da se mora znati dobro sve
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

Forsira bas..i primjere sve navedene moras dobro znati.jer mu je to sve vrlo vazno da zna da si naucio da probijes led bukvalno. A nakon prve glave kazu da nije tezak uopste..
emotivan1989
Posts: 258
Joined: 29 Jan 2012, 16:32

aha nadamo se da je tako kao sto kazu
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

[quote="Smacker"]
Vjerovatno ponavljam pitanje ali halalit ce te mi, sto se tice druge glave treba li uciti ove 'medjulekcije' tipa provedba ustavnih normi,prirodno pravo i uspostavljanje ustavnog poretka, kako je moguce ograniciti vlast, ustavna vladavina i 'dobra vladavina',prvi pisani ustavi,zapadne demokracije;uspostavljanje ustavnog poretka:proces ustavnog izbora i sve vezano za ustave VB i SAD-a ili samo ono sto pise na prvoj stranici ove teme,ona pitanja za II glavu. I gdje se nalaze barsunaste rwvolucije u srednjoj i istocnoj europi? Hvala..
[/quote][quote="Smacker"]
Vjerovatno ponavljam pitanje ali halalit ce te mi, sto se tice druge glave treba li uciti ove 'medjulekcije' tipa provedba ustavnih normi,prirodno pravo i uspostavljanje ustavnog poretka, kako je moguce ograniciti vlast, ustavna vladavina i 'dobra vladavina',prvi pisani ustavi,zapadne demokracije;uspostavljanje ustavnog poretka:proces ustavnog izbora i sve vezano za ustave VB i SAD-a ili samo ono sto pise na prvoj stranici ove teme,ona pitanja za II glavu. I gdje se nalaze barsunaste rwvolucije u srednjoj i istocnoj europi? Hvala..
[/quote]Moze li neko odg molim vas.
natasa nata
Posts: 152
Joined: 21 Mar 2011, 20:40

Smacker Barsunaste revolucije ti se nalaze na 78 i 79 stranici u knjizi,lekcija se zove Pad komunistickih rezima u Istocnoj i Srednjoj Europi,to je po knjizi iz 2006 godine
ajna music
Posts: 111
Joined: 29 Mar 2013, 12:31

sta najvise pita iz 4 i 5 glave?
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ma samo pitanja.
Post Reply

Return to “II godina”