PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

[quote="zaljepljena"]
je li istina da se moze izaci na nasljedno iaoko je ostao jedan predmet iz prve godine?
ako iko ista zna o tome, neka, javi, pls  :mig:
[/quote]
Mislim da mozes izaci ako si dobro uradila onaj prvi test. U svakom slucaju posalji prof. mail i pitaj je. Ja sam imala 25 bodova iz tog testa/parcijale i 10 iz aktivnosti, pa mi je dozvolila da izadjem.  :f055:
xana
Posts: 155
Joined: 20 Jan 2010, 16:54

Nije istina, tek kad polozis sve iz prve godine.
Za test je nebitno jesi li polozila ili ne ali prva godina mora biti cista, tako nam je rekla profesorica kad smo imali ispit 12.
Last edited by xana on 21 Jan 2010, 21:58, edited 1 time in total.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Provincijalka"]
[quote="zaljepljena"]
je li istina da se moze izaci na nasljedno iaoko je ostao jedan predmet iz prve godine?
ako iko ista zna o tome, neka, javi, pls  :mig:
[/quote]
Mislim da mozes izaci ako si dobro uradila onaj prvi test. U svakom slucaju posalji prof. mail i pitaj je. Ja sam imala 25 bodova iz tog testa/parcijale i 10 iz aktivnosti, pa mi je dozvolila da izadjem.  :f055:
[/quote]
Istina je, Profesorica je rekla da mogu izaci oni na ispit koji su tokom semestra bili aktivni i pratili predavanja + da su radili test. Oni su mogli izaci, naravno predhodno da se dogovore sa profesoricom !!!!
stulic
Posts: 45
Joined: 22 Oct 2009, 13:52

najbolje ti je da posaljes mail prof, objasnis svoju situaciju i reci ce ti mozes ili ne polagati. beze sad nagadjamo...
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="stulic"]
najbolje ti je da posaljes mail prof, objasnis svoju situaciju i reci ce ti mozes ili ne polagati. beze sad nagadjamo...
[/quote]
Ne nagadjamo, nego je tako. Upravu si sto se tice ovoga, da ko hoce da polaze nasljedno nek se obrati profesorici putem maila. Pa ce dobiti odgovor !!! Sretno, i valjda ce se nekad poloziti i ovaj ispit !!! :)
xana
Posts: 155
Joined: 20 Jan 2010, 16:54

Ozbiljno, na zadnjem ispitu profesorica fino rekla da onaj ko nema ociscenu prvu godinu ne moze pristupiti ispitu. Ja bila, ja cula :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="xana"]
Ozbiljno, na zadnjem ispitu profesorica fino rekla da onaj ko nema ociscenu prvu godinu ne moze pristupiti ispitu. Ja bila, ja cula :)
[/quote]
Ja bio, ja cuo !! Kad je rekla da ce izaci u susret onima koji su bili aktivni tokom semestra. (Na tim predavanjima nam je ukratko objasnila da ne preskacemo onu lekciju pravni polozaj nasljednika. I jos nekoliko sitnica).
stulic
Posts: 45
Joined: 22 Oct 2009, 13:52

[quote="xana"]
Ozbiljno, na zadnjem ispitu profesorica fino rekla da onaj ko nema ociscenu prvu godinu ne moze pristupiti ispitu. Ja bila, ja cula :)
[/quote]

ja drugacije cuo: da moze polagati... ko je sad sjedio na usima? :)
xana
Posts: 155
Joined: 20 Jan 2010, 16:54

[quote="stulic"]
[quote="xana"]
Ozbiljno, na zadnjem ispitu profesorica fino rekla da onaj ko nema ociscenu prvu godinu ne moze pristupiti ispitu. Ja bila, ja cula :)
[/quote]

ja drugacije cuo: da moze polagati... ko je sad sjedio na usima? :)
[/quote]Malo si se zeznuo onda :P
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="xana"]
[quote="stulic"]
[quote="xana"]
Ozbiljno, na zadnjem ispitu profesorica fino rekla da onaj ko nema ociscenu prvu godinu ne moze pristupiti ispitu. Ja bila, ja cula :)
[/quote]

ja drugacije cuo: da moze polagati... ko je sad sjedio na usima? :)
[/quote]Malo si se zeznuo onda :P
[/quote]
Uz duzno postovanje Xana, ako vecina raje tvrdi da je to profesorica rekla, onda ne moze biti tacno samo jedno negativno misljenje (tj, da se ne moze polagati). Jer onda, ili ti nisi upravu, ili ova vecina raje !!!
Post Reply

Return to “II godina”