PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ja lično mislim da se može po skripti položiti
Siberian_Tiger
Posts: 12
Joined: 17 Jun 2009, 23:52

Ja Obligacije spremam po knjizi i koliko znam ko god je učio po knjizi nije se žalio da je težak ispiti, dok ovi što uče iz skripti padaju po 4-5 puta sve dok im se jednom ne posreći.

Uostalom, ne znam što tražite skripte kad je ona crvena knjiga odlično napisana, jednostavnim i razumljivim jezikom za sve studente , samo treba sjesti i naučiti :)

Dakle moj dobronamjeran savjet, učite iz knjige  :d055:
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

Konacno malo ohrabrujucih informacija,hvala  :d055:!!!!!
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

E jest,ja znam bruku studenata koji su ucili po knjizi i koji su padali po toj istoj knjizi,a znam studente koji su učili po skripti ili po pitanjima i iz prvog puta položili.
Knjiga jeste doista razumljiva,ali uciti po knjizi ti ne znaci i zagarantovan prolaz
mina**
Posts: 220
Joined: 15 Apr 2010, 12:17

pored zadataka koja najcesce tuzba ili ugovor dodje na ispitu?
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

[quote="nuki_cika"]
E jest,ja znam bruku studenata koji su ucili po knjizi i koji su padali po toj istoj knjizi,a znam studente koji su učili po skripti ili po pitanjima i iz prvog puta položili.
Knjiga jeste doista razumljiva,ali uciti po knjizi ti ne znaci i zagarantovan prolaz
[/quote]

Nisu oni pali zato sto su ucili po knjizi. Nego zato sto nisu naucili to sto je u knjizi! Pusti se tih supljih studentskih prica i pricica - "sve sam naucio, a pao sam"...

Ako smo nesto naucili do sada, to je da se obligacije moraju znati da bi se ispit polozio! Dakle, nema tu svercovanja, petljanja, muljanja, to je jedan ispit na fakultetu koji moras sjest, i posteno odradit.
Ne postoji ispit koji se ne moze spremati iz skripte. Jer skripte se rade po knjizi, i u konacnici i skripta je knjiga. Ali profesor Abedin trazi da se materija nauci, sto bi on sam reko - "ko hafiz" , i tako je koncipiran ispit, pitanja detaljna, nasumicna, jako visok kriterij ocjenjivanja..itd..  Tako da kad sve sagledas, uciti knjigu se cini duzi put, ali je zapravo kraci. Knjiga je razumljiva, jasna, citljiva, i kad naucis, polozices....

Dakle manite se skripti, to je veca patnja nego knjiga, plus nikad nisi siguran da ces polozit, moras izac xx puta i slicno... Knjiga, knjiga, i obligacije nisu bauk!

Sretno narode!
Last edited by reuf on 17 Jan 2011, 01:53, edited 1 time in total.
guzva
Posts: 80
Joined: 13 Mar 2009, 12:55

svaka cast na suzbijanju studentskih prica i deinformacija kolega reufe :D
MEHOpuzic
Posts: 122
Joined: 09 Jan 2010, 14:55

Eeee vala svaka vam cast pa mozete raspravljati kako treba uciti... divim vam se  :bravo:
Ja sam cuo da je neko iz skripte posebnog djela naucio sve i polozio opci dio sta mislite o tom???Volio bi da mi narednih 20 tak postova ovo razjasnite..... :c053:
malina_slatka
Posts: 10
Joined: 31 Mar 2010, 13:25

Da li mi moze neko reci u koliko sati je ispit 24.01  iz Obligacionog prava ??
Hvala unaprijed!!!
61177
Posts: 168
Joined: 04 Nov 2009, 13:38

opći dio u 13h; posebni u 14h  ;)
Post Reply

Return to “III godina”