PFSA: Autorsko pravo i pravo industrijskog vlasništva

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
zumbul
Posts: 122
Joined: 27 Apr 2010, 10:54

u 10 i 30 :)
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

Ako neko od kolega zna datum ispita za prvi i drugi termin, bio bih zahvalan da objavi :)
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Poštovani kolega, na forumu postoji tema Rokovi i termini gdje imate objavljene i septembarske termine za ovaj predmet.
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

:d055:
Sanjalica
Posts: 48
Joined: 01 Oct 2010, 13:58

Da li se netko sjeca pitanja sa posljednjeg termina? Hvala
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

Molim  vas pitanja sa danasnjeg ispita , hitno,hvala puno :)
Armano
Posts: 8
Joined: 15 Feb 2011, 13:22

Evo ovako... Test je bio katastrofa težak, (garantujem svakome ne samo meni) ja već izalzim 5 puta i nikada nije bio teži...
Svakome ko položi svaka čast ali mislim da će rezultati u ponedeljak pokazati kako sam u pravo što se tiče težine testa...
Baš sam učio, pravo ali pitanja su bila toliko zapetljana da sam prvo pola sata analizirao koji bi od eventualnih odgovora bio adekvatan...

Evo pitanja pa prostudirajte, a volio bih da pročitam i komentare ostalih članova da vidim šta oni kažu...

pitanja je bilo 10 kao i inace i to:

1. Dopunski patent, uslovi priznanja i kada dopunski patent moze postati osnovni?
2. Patentna prijava sadrži?
3. Koje od navedenih pojmova ne bi moglo imati patentnu zaštitu: a) Medicinski postupci istraživanja na žučnoj kesi čovjeka
4. Ko su nosioci fonogramskog prava, njihova prava i obaveze i zaštita fonogramskog prava.
5. Navesti principe bernske konvencije
6. Status nosioca prava na industriski dizajn i na koji način on može zaštititi svoje moralno pravo?
7. Šta je Industriski dizajn? a,b,c,d,
8. Baražni žig?
9. Dopuniti rečenicu: Koja konvencija štiti klasifikaciju žiga i (nešto slično)?
10. Još jedno pitanje je bilo na ZAOKRUŽI (čini mi se nešto kao. u koje pravo spada Industriski dizajn)

pozzzzzzzzz i neka nam je Dragi Bog na pomoći........!!!!!
                                                                             
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Iskreno sva ova pitanja su bila na prethodnim rokovima. Međutim asistentica je veoma mudra, a uz to mlada pa je skontala da ako promijeni redoslijed postavljenih pitanja studenti će se odmah izgubiti. Patent i patentna prijava su bili na svakom roku, a istala pitanja koja su bila na zaokruživanje sad su na dopunu i obrnuto.
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

Test je bio užas stvarno, toliko zapetljana pitanja, ništa konkretno..ja sam učila i iz knjige ali fakat sam ostala zbuljena...šta bude biće pojma nemam  ;( u ponedjeljak su rezultati a 12.09.2011. u 12 sati je upis ocjene ..nek nam je sretno :) :D
Armano
Posts: 8
Joined: 15 Feb 2011, 13:22

Postovana kolegice kleopatra...

Ja stvarno ne znam kada ste vi i da li ste vi polagali autorsko i stvarno ne znam odakle vam to da su SVA OVA PITANJA BILA ranije...

Uz dužno poštovanja to nije istina...

Imam sva pitanja od kako je počeo ovaj sistem testa a imate ih i ovdje na forumu pa uporedite...

Tačno je da su bila neka približna pitanja ali ovako konkretno postavljena nikada nisu bila...

Svi termini su do sada imali nekih odsta pitanja koji su vezani za autorske ugovore, licencu, neke konvencije i sl. a sada takvih pitanja nije uopste bilo...

Na kraju krajeva kakvo je vase misljenje o testu KONKRETNO DA LI JE TEZAK ILI NIJE...???
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”