PFSA: Autorsko pravo i pravo industrijskog vlasništva

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

knjigu i nadi pod prenosom subjektivnih prava
Last edited by Dado on 26 Jun 2011, 15:03, edited 1 time in total.
MICI1988
Posts: 43
Joined: 03 Nov 2009, 17:09

Promet prava. - Žig, odnosno pravo iz prijave može biti predmet ugovora o prijenosu prava licenci,zalozi, franšizi i sl. Ovaj ugovor se sastavlja u pismenoj formi i upisuje u odgovarajući registar, na zahtjev od jedne od ugovornih strana. Sa upisom ovog ugovora u registar, isti proizvodi pravna dejstva prema trećim licima, pa tako u slučaju da se naprijed navedeni ugovor o prenosu prava, licenci, zalozi, franšizi i dr. ne upiše u odgovarajući registar, onda on i ne proizvodi pravno dejstvo prema trećim licima.

Nosilac žiga, odnosno podnosilac prijave može ugovorom prenijeti žig, odnosno pravo iz prijave i to za sve ili samo za neku robu, odnosno uslugu. Isti ugovor se sastavlja u pismenoj formi i mora sadržati naznačenje ugovornih strana, broj žiga ili broj prijave i visinu naknade kada je ista ugovorena.

Kolektivni žig i pravo na njegovo korišćenje, ne mogu biti predmet ugovora o prenosu prava.

da li je to ispravan odgovor na posljednja postavljena pitanja?!

pomozite plizzzzzz
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

  ovaj dio prof .trazi na ispitu "Ovaj ugovor se sastavlja u pismenoj formi i upisuje u odgovarajući registar, na zahtjev od jedne od ugovornih strana. Sa upisom ovog ugovora u registar, isti proizvodi pravna dejstva prema trećim licima,"  eto to je bitno, jer ne dobijes vise ni prostora za ovo pitanje ;) bitno je samo da znate kad proizvodi pravno dejstvo ...sretno ;)
MICI1988
Posts: 43
Joined: 03 Nov 2009, 17:09

hvala hvala, ma ja napisala za svaki slucaj :D
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

Dobro, koliko pohvatah, knjiga je Slobodana Markovića, iz Decembra 2007. Kako izgleda ispit? Je li to standardni od 4 esejska pitanja ili je test a la obligacije?

I ima li eventualno nešto u knjizi da se preskače, ne uči, forsira malo više itd.

Hvala :)
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ne ucis bas sve ali ucis vecinu i moj savjet samo knjiga nikakve skripte znam po sebi.Moras Naucit autorsko i srodna prava.Patentno pravo,Pravo na zig,geo oznaku,ind dizaj,biljne sorte,topografiju,Prenos prava znaci kako se prenose inter vivos mortis cauza,autorski ugovor i ugovor o licenci i naucit nekih desetak najvaznijih konvencija.To je ono osnovno na cemu profesorica insistira a bude i drugih pitanja.Dosta raje kaze da uci po onoj skripti od 15 stana ovde u skriptarnici neki kazu da polazu ja znam da nisam mogao za termin danas sam uzeo knjigu i neke stvari presao pa sta bude :d055:
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

da li je neko od kolega naveo kakva su vam danas bila pitanja??
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ne znam tacno formu pitanja ali iz oblasti autorskog prava,patentnog prava,geo oznake i biljne sorte.Kako god ovo gore sto sam ti naveo moras naucit jer ti pitanja dodu u raznom obliki tipa duzina trajanja ,subjekt prava,uslovi zastite itd.
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Pitanja, 1.patentno i pronalazačko pravo, 2. prestanak patenta, 3. geografska oznaka, oznaka i ime porijekla, 4. odredbe koje dovode do nistavnosti aut. ugovora, 5. koautorstvo u BiH, 6. uslovi zastite biljne sorte, 7. trajanje geo. oznake, 8. trajanje biljne sorte i vinove lozete stabala u BiH. Ostala dva ne mogu da se sjetim.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

hvala ,koja konvencija je bila u pitanju?
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”