PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Elmaaaaaa
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2009, 01:15

[quote="Eborg"]
Iz čega naučiti pitanje "Genocid"? Imam ga na papirima i dobio sam ga na prošlom izlasku.  :)
[/quote]
vrati se nekoliko komentara unazad i naci ces to pitanje :D
A mene zanima jel trebamo ucit ovo ombdusmeni iz ustava i da li je ikog pitao to?
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Dama Pikova wrote:
Parlament Federacije učiš početak- Zastupnički dom, Dom naroda do vitalnog interesa čini mi se i onda preskačeš do nadležnosti parlamenta. Za Vladu- učiš prvih nekoliko članova , prvih 4 mislim, a onda preskačeš i učiš samo nadležnosti ministara. Ne uči se Vrhovni sud FBIH, Ustavni sud, predsjednik i potpredsjednik federacije, ombudusmeni- bar Bolonjci to nisu odgovorali. Za kantonalnu vlast- učiš prve dvije str do izvršne vlasti kantona, gradske vlasti do organizacije grada Sarajeva. Uglavnom za sve je važan početak,prof. ne pegla puno na Ustavu,traži samo nekoliko prvih članova i ne moraš napamet da izdeklamuješ sve
ovako smo mi prosle godine ucili pozitivno i polagali.
Evo citiram ponovo šta se uči iz pozitivnog prava.
bhfanaticos
Posts: 12
Joined: 13 Sep 2009, 15:10

je li se ovo polaze kod profesora u kabinetu,ako jeste gdje mu dodje? :dunno:
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="bhfanaticos"]
je li se ovo polaze kod profesora u kabinetu,ako jeste gdje mu dodje? :dunno:
[/quote]

Jeste kod profesora u kabinetu, na trecem spratu, desno, pise na vratima prof. Duvnjak  :p031:
Sanja79
Posts: 45
Joined: 06 Oct 2009, 20:27

[quote="Sanja79"]
Kolege moje, jel mi moze neko reci "cake" koje se susrecu u prvoj i drugoj glavi, na sta treba obratiti paznju ili sl. plzzz :biggrinlove:
[/quote]

Nista:(
Elmaaaaaa
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2009, 01:15

Dama Pikova wrote:
Dama Pikova wrote:
Parlament Federacije učiš početak- Zastupnički dom, Dom naroda do vitalnog interesa čini mi se i onda preskačeš do nadležnosti parlamenta. Za Vladu- učiš prvih nekoliko članova , prvih 4 mislim, a onda preskačeš i učiš samo nadležnosti ministara. Ne uči se Vrhovni sud FBIH, Ustavni sud, predsjednik i potpredsjednik federacije, ombudusmeni- bar Bolonjci to nisu odgovorali. Za kantonalnu vlast- učiš prve dvije str do izvršne vlasti kantona, gradske vlasti do organizacije grada Sarajeva. Uglavnom za sve je važan početak,prof. ne pegla puno na Ustavu,traži samo nekoliko prvih članova i ne moraš napamet da izdeklamuješ sve
ovako smo mi prosle godine ucili pozitivno i polagali.
Evo citiram ponovo šta se uči iz pozitivnog prava.
a pa ja ucila ovaj vrhovni sud i ustavni sud kontala to treba u okviru 4 glave..haus... :o293: :o293: a ovo je sve onda ustavno 2 koliko ja vidim...a meni treba ustavno 1..
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Imaš pitanja na prvoj stranici. Ombudsmeni veze nemaju s ustavnim 1 jer su dio pozitivnog prava koji ide na samom kraju.
ajla
Posts: 82
Joined: 13 May 2009, 12:32

Jel mi neko moze navesti pitanja za II glavu, jer ona pitanja sa prve glave mi se nikako ne uklapaju u moju knjigu (izdanje 2006)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Imaš pitanja u ovoj temi, malo prelistaj.
Sanja79
Posts: 45
Joined: 06 Oct 2009, 20:27

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Imaš pitanja u ovoj temi, malo prelistaj.
[/quote]

A imene to interesuje, gledala sam na prvoj str pitanja, al nekako mi se ne uklapa sa knjigom iz 2006g
Post Reply

Return to “II godina”