Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

O zahtjevima uopste nije odlucivao USP...  Danima je stojala tema u vezi protesta, fino je napisano da ce se okupljanje odrzati u sali I godine u 16 h....    Svi koji su htjeli su dosli, izglasali, ostali koji nisu dosli ( nisu htjeli ili nisu mogli) nazalost, niste ni uticali na zahtjeve...  Prema tome, to je to...
kaligula
Posts: 50
Joined: 06 Sep 2010, 14:37

@ zlatokosa
pa dobro ti si vjerovatno bila i de nam reci kako si glasala
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Kolegice zlatokosa nemojte biti tako radikalni i iskljucivi. Ovdje kolege fino iznose misljenje da se socijalni rok trebao uvrstiti u listu zahtjeva, a kao sto znamo forum je jedno od suvremenih sredstava komunikacije, pa svako ima pravo da kaze sta zeli, naravno ako to ne vrijedja nikoga.A kao sto vidim, ovdje niko nikoga nije vrijedjao stoga nema potrebe za tenzijama niti prijetnjama tipa: NiSTA OD UVRSTAVANJA SOCIJALNOG ROKA U ZAHTJEVE. Ovdje trebamo svi da budemo jedinstveni, slozni, solidarni jedni prema drugima i trebamo uzimati u obzir svacije misljenje a ne da napadamo jedni druge i da bespotrebno sirimo tenzije. Samo tako mozemo napredovati. Po mom licnom misljenju, koje se vama moze ne svidjeti, socijalni rok je trebao biti stavljen u zahtjeve, jer ne znam kome to moze da nasteti. U najgorem slucaju, moze biti odbacen, kao sto ce najvjerovatnije sve biti odbaceno, jer ova besplatna kolizija po meni, nece proci, iako bih stvarno i  iskreno zelio da prodje.
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

Glasala sam za zakonito i dugorocno...  Za nesto sto sam sigurna da nam nece reci, toga nema u zakonu i ne mozete dobiti...  I ja bih voljela da imamo socijalni rok, ali nazalost nismo dovoljno slozni da dodjemo da se dogovorimo oko zahtjeva, a da ne pominjem koliko bi nas doslo na proteste i koliko bi nas bilo spremno biti slozno  i uspjeti...  Vi bi sad proteste samo zbog socijalnog roka, dajte ljudi malo dugorocno da razmisljamo, izgleda ne vidite gdje nas ovaj nacin studiranja vodi... 
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

[quote="nuki_cika"]
Sinoć mi je pao napamet jedan zahtjev kad sam pošao da spavam :mrgreen:,ali sad da me neko upuca,ne mogu se sjetiti :f010:
[/quote]

ti nisi ni duhovit, nego si cisto bezobrazan. A vidit cemo kad se nadjes u slicnoj situaciji.

[quote="zlatokosa"]
Ja sam jedan od studenata koji je juce prisustvovao okupljanju u sali I godine u vezi protesta... 
Studenti su izglasali sta hoce ( oni koji su dosli)...  USP odlucio da ce se boriti za "zakonito" - koliziju, kazali su da ce danas (ako se ne varam) proslijediti taj zahtjev, i to je to...  Ne znam stvarno sta mislite postici, ovime sto pisete "dajte uvrstite socijalni rok", kada je to jos juce - zavrsena stvar- GOTOVO !!! 

Slazem se da na nasem fakultetu ima mnostvo nepravilnosti, stvari koje nisu u skladu sa zakonom, ali onda im ajmo dovest inspekciju ( za koju je pitanje na cijoj ce strani biti- mi smo samo studenti, a "oni jako poznati" profesori), ali tada cemo izgubiti vjerovatno i ona dva ispita koja su nam odobrili da prenosimo svake godine, jer ni to nije po zakonu, ali ajd eto nisu bitna dva ispita, ako ce sve ostalo biti po zakonu, ali opet nece, opet ce oni po svome, nama nece dati dva ispita, nece nam dati socijalni- reci ce - nije po zakonu, i opet mi donji - ne znam kako ne kontate...  Tako da je najbolje da se pomirimo sa trenutnom situacijom...
[/quote]


Vidi, ja ovdje prije sveg sam u raspravi s nekim ljudima koji pricaju, a da ni sami ne znaju sto govore, kao to papagajsko "nije u skladu s zakonom" po onoj majmun radi sto majmun vidi pa svi vise isto ponavljaju a da niko ne zna o kojem je to zakonu rijec. Uz to se uvijek spomene prenos ispita koji je odobren (koji stvarno nije u skladu s zakonom). Dakle, ukazujem na neke nelogicnosti.

Isto, meni je jasno za koliziju, i nek su to studenti trazili, al mi nije nikako jasno sto se uz to nije trazila i socijala, iskreno da kazem ja sam mislio da je to gotova stvar. Dakle, ja ovdje prije sveg raspravljam, a ako se sta moze, moze. Treba uvijek pokusati. Nikako, ali nikako ne mogu to da shvatim, najgore je da su je mogli odbiti.

I sve se moze kad smo slozni, a oni su upravo postigli da nismo slozni pa ce nas ko male majmuncice vodati. Ja kad bi bio prosvjed bi dosao al bi prosvjednike gadjao jajima.
Last edited by Vjecni studos on 23 Sep 2011, 13:04, edited 1 time in total.
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

zar je bitno kako je ko glasovao, odmah da se ogradim od eventualne prepirke, ovo se ne odnosi ni na koga pojedinacno vec opcenito, odluke, kakve su da su, vec su donesene. moje misljenje je takodjer, iako sam novija generacija, da je uvijek bolji socijalni rok od bilo koje druge opcije, a narocito od prenosa 2 predmeta. medjutim, posto nisam bila u Sa nisam bila prisutna na sastanku, i sta sad? bicemo mi sretni ako nam se ista odobri, jer dobro znamo da ce biti kao i dosada. bice k'o fol nesto nam odobrili, dali minimum onoga trazenoga, sto ce se na kraju ispostaviti u sustini usluga njima, a ne nama. kamo puste srece da grijesim...
DaAl
Posts: 87
Joined: 29 Nov 2010, 22:41

stvarno citam i nmg da vjerujem! prvo svi govorite zalagacemo se za sve zahtjeve, zajedno cemo se boriti, neke gluposti, a onda odjednom na sjednici koja je valjda trebala biti samo da se dogovori definitivno sta ce se poduzeti kako bismo ostvarili te zahtjeve, vi izbrisete jedan od onih koji je podrzavala najvise ljudi s foruma, nazalost nije nas toliko bilo na sjednici, tako da fkt je to krivica svih nas koji nismo prisustvovali istoj. ja imam uslov i ne zavisi mi godina od socijalnog roka, ali ne mogu da vjerujem da se volja toliko ljudi s fakulteta zanemaruje i da se svake godine mijenjaju nekakva pravila i to po volji onih nekoliko studenata u rukovodstvu.. zasto je prosle godine bio socijalni rok? kako mu onda nadjose uporiste u zakonu? fkt smo sami si krivi sto nismo dosli na sjednicu, ali svi su odlicno znali da je taj oktobarski rok jedan od zahtjeva koji je bitan vecini studenata, ali dobro.. sto se kolizije tice, potpuno besplatna nece biti na to slobodnno zaboravite, ali neka je u zahtjevima kao jedna od realnih zelja studenata :)
i samo da se razumijemo, da je izbrisan bilo koji drugi zahtjev sa liste, isto bih se bunila, jer nije fer da se samo tako zanemaruje volja studenata :/
sretno svima na ispitima slj sedmice :)
malena.pravnica
Posts: 109
Joined: 03 Sep 2011, 17:11

Bezveze je da se vadite na to TREBALI STE DOCI,sto se tice nas starijih i da smo dosli svi ali bas svi opet bi bili u manjini.Slazem se sa VJECNIM STUDENTOM,niko ne bi nista izgubio da se stavio na listu i socijalni rok jer je bas najvise studenata i bilo za proteste zbog tog socijalnog roka pa ako prodje super,ako ne niko ne gubi nista i pricate o toj nekolegijalnosti a sami ste takvi
Majaaaaaa
Posts: 106
Joined: 19 Nov 2009, 20:36

meni soc.rok ne treba, ali razumijem zašto su ljudi razočarani. 80% raje je htjelo proteste radi odobrenja soc.roka,a za ostale zahtjeve se i nije toliko marilo. a većina nas je mislilo da će jučerašnji dogovori biti vezani za datum, mjesto, vrijeme, organizaciju ptotesta, a ne o promjenama i isključenju, većini, najvažnijeg zahtjeva. da je iko to očekivao, bilo bi više ljudi. ja vas podržavam i u ovi zahtjevima, ali razumijem i zašto nezadovoljstvo.
kaligula
Posts: 50
Joined: 06 Sep 2010, 14:37

pa ja ne mogu da vjerujem kakve mi predstavnike imamo oni umjesto da objedinjavaju studente oni ih cepaju i stvaraju animozitet izmedžu onih koji su za koliziju i ovih koji su za oktobarski , kao da se ti zahtjevi sami po sebi isključuju  :c053:
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”