PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
il_divin_codino
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2011, 17:15

Ma prijavi sve sto mozes i vozdra i to je to...

Zabuna je oko toga da ISSS radi po principu prije i poslije, tj. starije i novije generacije studenata, a sam sistem nije tako programiran, pa se desava da i za novije generacije prilikom prijave imas 2 ispitna roka, sto buni raju, a u stvari se taj prvii termin odnosi na staru generaciju.

Ukratko, termini su oni koji pisu na oglasnoj ploci i to je bitno da znate, a prijavite sve sto mozete i ne mozete fulit....bezveze konfuziju stvaramo ccc...

Isss, ovakav, kakav jeste, skoro da nema nikakve svrhe, osim sto raju zbunjuje i na tome bi se trebalo dodatno poraditi, tj. razgraniciti nove i stare generacije, kvalitetnije ga programirati, jer stvarno stvara mnogo konfuzije medju studentima...+ nepouzdan i cesto zakaze :S :h055:

P.s.

Ove starije generacije 08/09 i ranije, jel jos uvijek mogu 2 ispita prenijeti, posto vidim da se u peticiji zahtijeva da se omoguci prenos 2 ispita, sto znaci da ne mogu ???
nadja.kapetanovic
Posts: 129
Joined: 22 Sep 2010, 18:15

Kratko pitanje, ako prenesem u drugu godinu metodologiju (sve odlazem taj smor predmet), kakav je princip polaganja onda treceg semestra? mogu samo prve parcijale ali ne i druge dok ne polozim to, a sta je onda sa cetvrtim sem? pozz
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Isto ti je i za ispite 3. i 4. semestra. Možeš izlaziti na parcijale, ali ne možeš na završni ispit. U peticiji smo tražili da se ta nelogičnost ukine i da se ispiti mogu polagati bez obzira da li je prethodna godina čista. :)
nadja.kapetanovic
Posts: 129
Joined: 22 Sep 2010, 18:15

Stvarno to jeste glupo, a peticiju cu podrzati i u holu kad se budemo nalazili. Svaka cast organizatorima :)
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

Ja se iskreno nadam koliziji joj :moli: to bi mi dobro doslo,izgleda da cu morati da halalim ovu godinu zbog 2-3 predmeta bezveze samo sto nisam ucila na vrijeme :(
Faris
Posts: 45
Joined: 05 May 2010, 01:31

a mene interesuje ako preneses tako tipa predmet sociologija metodologija...da li mozes na njih izaci parcijalno u novembru?
Amaroo
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2010, 22:31

Obnovicu godinu, eh sad znam da se placa 100 KM po predmetu, mene zanima da li se 10 predmeta racuna kao 1000 KM, ili nesta je za vandredne 800 KM maksimalno pa od toga se predmeti oduzimaju, tako sam cuo? Pa ako neko moze tacno da mi kaze,  hvala !?
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

Za V je max 800km, bez obzira ako nisi polozio ni jedan od 10 ispita, dok je za RS max iznos 1000km.
Aminaa
Posts: 127
Joined: 10 Dec 2009, 20:38

kad pocinju predavanja za ove koji sad krecu u prvu godinu, generacija 2011/2012
masssa
Posts: 34
Joined: 26 Oct 2010, 22:10

koje su mi sanse da se prebacim sa rs na redove, iako mi prosjek nije 8.50? i ako neko zna kako ide ta procedura,znam da se napise molba, ali da li se jos nesto treba priloziti, kao npr. uvjerenje o polozenim ispitima?
Post Reply

Return to “I godina”