PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Ma da, kažem opet to sam predpostavljala.. Ali čisto provjeravam zna li neko sigurno kakva je situacija :) Hvala Marcus.
Veki
Posts: 82
Joined: 24 Dec 2009, 20:41

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ma možeš i u januaru i februaru. Ne važi za nas ovo pravilo ''namjernog padanja i propadanja'', pa da bi mogli izaći na drugi termin. To je za generaciju upisanu 2009/2010.
[/quote]

Dali se moze izaci na I parcijalu u januaru, a na drugu (ako se polozi I) u februaru??
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Veki"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ma možeš i u januaru i februaru. Ne važi za nas ovo pravilo ''namjernog padanja i propadanja'', pa da bi mogli izaći na drugi termin. To je za generaciju upisanu 2009/2010.
[/quote]

Dali se moze izaci na I parcijalu u januaru, a na drugu (ako se polozi I) u februaru??
[/quote]

Ako si upisan 2008/2009. ili ranije može. Kako je kod ove zadnje generacije (2009/2010.) ne znam, dosta se promjena desilo.
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Kako se bas na nasu generacjija okomila nova pravila :( Pa ja,mora od nekog poceti :)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="law"]
Kako se bas na nasu generacjija okomila nova pravila :( Pa ja,mora od nekog poceti :)
[/quote]
Uvijek mora biti pokusnih kunica, izgleda da ste bas vi, ova sad generacija brucosa !!!! :S
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sve se moze :D :D

Provjerena i tacna informacija :P

Fino je ass. rekla i profesor

Mi sami biramo hocemo li pismeno ili usmeno

Da li zelimo parcijalno ili integralno

Ko sada izadje u januaru i polozi I parc. usmeno ili pismeno ima pravo odmah u februaru izaci na II parc. i ocistiti Rim :D :D

:woohoo: :woohoo:
arijen
Posts: 514
Joined: 29 Nov 2009, 22:41

Ako sada 14-tog ne prodjem prvu parcijalu, jel mogu u februaru samo tu parcijalu ponoviti sto sam pala ili moram sve integralno?.. I hoce li biti jos nekih rokova za polaganje, bilo integralno bilo parcijalno, do juna ili samo jos tad ima
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ljudi dragi :D

Da ponovim fino opet sve

Mi sami biramo kako cemo izaci usmeno ili pismeno,da li cemo parcijalno ili integralno,znaci imamo potpunu slobudu,kad dodjes na ispit kazes ja cu ovo i rijesen problem

Iz Rima nismo ograniceni ni po kakvim osnovama,nase je da vidimo sta nam je najbolje i najlaksi put za poloziti i pravac na rokove  :woohoo: :woohoo:

@ARIJEN

Naravno da mozes,a za rokove,koliko ja znam to mozes u sad u januarsko-februarskom,junsko-julskom i septembarskom roku :)

To je nekih 6 puta prije upisa u II god.

Posto mi nemamo vise aprilskog roka,jer je ocigledno USP zaboravio da postoje i brucosi -.-
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Amcho"]
Posto mi nemamo vise aprilskog roka,jer je ocigledno USP zaboravio da postoje i brucosi -.-
[/quote]

USP je zaboravio i na sve ostale studente i najmanje zasluge imaju za vraćene rokove i termine. O tome kako su vraćeni malo prelistaj forum i vijesti objavljene na naslovnici.

Dalje, vama brucošima se nije imalo šta vratiti jer ste upisani po novom planu i programu. Ostalim generacijama su vraćeni, jer studenti imaju pravo da svoj studij završe prema planu i programu po kojem su upisani u prvu godinu studija.
Lavri
Posts: 92
Joined: 31 May 2009, 19:47

Da razrijesimo vise, da li ovi sto obnavljaju (redovni, RS) izlaze rim 14 ili 21???

Na isss-u pise da je 14.01. , a na oglasnoj ploci 21.01. eh sta je od toga jedno tacno???
Post Reply

Return to “I godina”