PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sanell
Posts: 211
Joined: 07 Oct 2009, 08:25

sretno nam danas!!  :)
Napoleon
Posts: 47
Joined: 08 Aug 2009, 00:09

Ima li neko da je danas izlazio krivicno 2?sta je najcesce pitao?
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

ma ovo krivicno 1 je jedan veeeliiikkkiiii cirkusss!! presmijesan ispit,i prelagan takodjer,kud ne spremi vise nego samo ovaj jedan dio,bas je bezze bilo  :biggrinlove:
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Blago tebi,ti si se barem riješila.....koliko nas nije stiglo na red,tek sutra... :f010:
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="Anna"]
ma ovo krivicno 1 je jedan veeeliiikkkiiii cirkusss!! presmijesan ispit,i prelagan takodjer,kud ne spremi vise nego samo ovaj jedan dio,bas je bezze bilo  :biggrinlove:
[/quote]
a cujj too..sta je najvise pitao iz 1.djela posto i ja imam sve pa planiram za april Abd sve izaci,jel moguce????
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="Anna"]
ma ovo krivicno 1 je jedan veeeliiikkkiiii cirkusss!! presmijesan ispit,i prelagan takodjer,kud ne spremi vise nego samo ovaj jedan dio,bas je bezze bilo  :biggrinlove:
[/quote]

kolegice,jesi ucila skriptu ili knjiga?
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

[quote="Anna"]
ma ovo krivicno 1 je jedan veeeliiikkkiiii cirkusss!! presmijesan ispit,i prelagan takodjer,kud ne spremi vise nego samo ovaj jedan dio,bas je bezze bilo  :biggrinlove:
[/quote]


sta te pitao iz prvog dijela?  :O
sanell
Posts: 211
Joined: 07 Oct 2009, 08:25

evo malo napomena za polaganje ovog ispita:
skripta je sasvim dovoljna, trazi ono sto je u skripti, ALI danas je pitao neke stvari kojih nema u knjizi tako da samo ovo dodajte:
-formalni i materijalni supsidijaritet
-znacaj krivicne pravne nauke
-hmmm joj ima jos nesto, cim se sjetim napisem...


mene pitao "dobrovoljni odustanak" i "actiones in liberae causa" +koji su uslovi za samoskrivljenu neuracunljivost..
sretno svima!
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

@Nermyta  pitao me prostorno vazenje krivicnog djela,rekla definiciju,podjelu i to je to,prekinuo me,ma prelagano bilo  :mig: drugi dio,slozeno krivicno djelo..moze se ovo sve fino spremiti bgm,sretno svima sutra  :mig:
ajli
Posts: 73
Joined: 21 Jun 2009, 21:57

ja sam danas odgovarala i iznenadila sam s epozitivno.ovaj covjek je bas realan. hvala Bogu pa neko na nasem fakultetu ispravno ocjenjuje ;)
Post Reply

Return to “II godina”