PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Pa sad, sve zavisi šta je kome zanimljivo i nije baš jedan od težih predmeta, ali nije ni lagan.
Jeste, tačno je.
sdada
Posts: 125
Joined: 10 Sep 2013, 01:49

Mnogo tezak predmet sto se tice prof. Tomica, pocevsi od onoga testa prvog na kojem smo morali imati min. 14b dok je prof.Petrovic priznavao i mnogo manje bodovaa, također skripta Armina je mogu reci i vise nego dovoljna kod prof.Petrovica dok kod prof.Tomica Vam treba srece da polozite, uzeti cemo za primjer lekciju "Analogija u krivicnom pravu" kod koje trazi sve da se zna bukvalno iz knjige....jos jednom cu reci jako jako tezak predmet sto se tice Tomica iako ce Vam mnogi reci kao da je sve super i da je isti princip i  isti kriteriji kod oba prof.  vjerujte da velika nepravda vlada sto se tice ovoga predmeta...govorim iz iskustva, sretno!
dzenan.elma
Posts: 3
Joined: 26 Oct 2012, 18:10

Pozdrav može li neko od kolega da izbaci do koje lekcije se uči prva parcijala kod prof.Petrovića. Unaprijed hvala!
Luckyluke
Posts: 20
Joined: 22 Jun 2010, 11:39

Imam skriptu Armina da li jos sta treba da se polozi Krivicno 1 kod prof.Petrovica ili je samo dovoljna ta skripta ,kako otprilike izgleda ispit kod njega .Koliko pitanja?Sta forsira?? Ja pripadam grupi "stara bolonja"
natasa nata
Posts: 152
Joined: 21 Mar 2011, 20:40

Moze li iko ko je polagao i prvi dio usmeno kod prof.Tomica da mi kaze sta ga je pitao?
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Imaš na temi lekcije koje pitaju, potraži na prethodnim stranicama.
emmy
Posts: 271
Joined: 02 Feb 2011, 22:51

[quote="Luckyluke"]
Imam skriptu Armina da li jos sta treba da se polozi Krivicno 1 kod prof.Petrovica ili je samo dovoljna ta skripta ,kako otprilike izgleda ispit kod njega .Koliko pitanja?Sta forsira?? Ja pripadam grupi "stara bolonja"
[/quote] Kolega, ovo su pitanja koja prof. pita (druga i treca glava):
Lekcije koje fale u skripti "Armina", Krivično I:

- negativna eliminatorna funkcija
- društvena opasnost
- biće krivičnog djela
- nečinjenje (nešto u vezi toga)
- garantna situacija
- pristanak povrijeđenog na povredu (9 uslova koje pita)
Pitanja koja je prof. postavljao 16.01. na usmenom ispitu iz KP I

II glava:
- radnja učinjenja kd,
- mjesto i vrijeme učinjenja kd,
- pokušaj,
- nepodoban pokušaj,
- sticaj,
- produženo kd,
- nužna odbrana,
- krajnja nužda,
- način izvršenja kd,
- protupravnost,
- vrste kd,
- društvena opasnost,
- činjenje i nečinjenje kao način učinjenja kd,
- garantne obaveze.

III glava:
- pravna i stvarna zabluda,
- actiones liberae in causa,
- intelektualni element umišljaja,
- htijenje.
I aj sam stara bolonja. Sretnoooo
amir_mire
Posts: 53
Joined: 04 Oct 2009, 03:49

Dakle ovo je sve sto treba za krivicno 1 ??? Saucesnistvo i uracunljivost je za krivicno 2?
Luckyluke
Posts: 20
Joined: 22 Jun 2010, 11:39

Hvala ja imam ovu skriptu armina i u njoj pise kao 1 dio i 2 dio ehh sad je li to 1 i 2 glava ili 2 i 3 glava krivicnog 1 ??Profa ne pita 1 glavu ili ???]
Last edited by Luckyluke on 17 Apr 2014, 17:50, edited 1 time in total.
ShinyMyo
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2013, 03:13

Pita prvu glavu ako nisi radio test.
Prva glava ti je od pocetka do 18. str tj do Opceg pojma krivicnog djela. Drugi dio je od Opceg pojma krivicnog djela do str 56. tj do 2. dijela u skripti, a treci dio je ostalo.
Sad ne znam gdje bi se trebao odrzati ispit, mozda kod njega u kabinetu ili kod asistentice Amile, ako neko zna nek molim vas kaze.
Post Reply

Return to “II godina”