PFSA: Kriminologija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Godot
Posts: 11
Joined: 28 May 2010, 21:06

[quote="Jenny1406"]
[quote="Godot"]

neki cak nisu ni procitali a 8 dobili :haha:
[/quote]

To nesto na moj racum!!! ;( ;( :l956:
[/quote]

pa sama se hvalis tim :mrgreen: ...umjesto da se radujes ti places :P ;)

da hoce svaki tako,vjerujem da bi se slozila :mrgreen:...nego kolko mi jos treba postova da dobijem "titulu" clana pa da mogu avatar metnut  :f010:

i nadjite ove odgovore ako ko moze :haha:
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

Godot , svaka ti dala :D dusa slatka  :mrgreen: bilo bi dobro kad bi se mogli uvoditi thx-ovi na postovima , kao sto ima na mnogim forumima  , ovde to dobija pravu svrhu :D
Jenny1406
Posts: 1671
Joined: 21 Nov 2009, 10:41

[quote="Godot"]
[quote="Jenny1406"]
[quote="Godot"]

neki cak nisu ni procitali a 8 dobili :haha:
[/quote]

To nesto na moj racum!!! ;( ;( :l956:
[/quote]

pa sama se hvalis tim :mrgreen: ...umjesto da se radujes ti places :P ;)

da hoce svaki tako,vjerujem da bi se slozila :mrgreen:...nego kolko mi jos treba postova da dobijem "titulu" clana pa da mogu avatar metnut  :f010:

i nadjite ove odgovore ako ko moze :haha:
[/quote]

Uopste se ne hvalim...nego sam ovim htjela da kazem da je lako proci...da se ne treba toliko brinuti oko integralnog ispita...ma uostalom,shvatite to kako hocete...ja dobila 8!!! :rofl: :woohoo: :woohoo:
Godot
Posts: 11
Joined: 28 May 2010, 21:06

[quote="Dorian.Gray"]
Godot , svaka ti dala :D dusa slatka  :mrgreen: bilo bi dobro kad bi se mogli uvoditi thx-ovi na postovima , kao sto ima na mnogim forumima  , ovde to dobija pravu svrhu :D
[/quote]



imace svrhu ako budu takva pitanja :D...mada postoji odredjeni strah da ass ovo cita :haha:...al eto iako novi uveliko doprinosim i pravo sam osvjezenje za ovaj forum :f010: :f010:

nego ozb...ako ko skupi odgovore nek postavi....ja cu prvi ako nadjem,jos nisam poceo..ni procito :haha:

@jenny pa i ja sam aludirao na to da se ne treba brinuti...i naveo nabolji primjer spomenuvsi tebe :f010:
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="Godot"]
[quote="Dorian.Gray"]
Godot , svaka ti dala :D dusa slatka  :mrgreen: bilo bi dobro kad bi se mogli uvoditi thx-ovi na postovima , kao sto ima na mnogim forumima  , ovde to dobija pravu svrhu :D
[/quote]



imace svrhu ako budu takva pitanja :D...mada postoji odredjeni strah da ass ovo cita :haha:...al eto iako novi uveliko doprinosim i pravo sam osvjezenje za ovaj forum :f010: :f010:


Odgovoriću ja na pitanja sutra, sad me čeka struktura :@
nego ozb...ako ko skupi odgovore nek postavi....ja cu prvi ako nadjem,jos nisam poceo..ni procito :haha:

@jenny pa i ja sam aludirao na to da se ne treba brinuti...i naveo nabolji primjer spomenuvsi tebe :f010:
[/quote]
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Ja sam i u prethodnom postu odgovorila na većinu svojih, al' evo dopuna :)

1. Tipovi policajaca prema Reineru - Navela je: provoditelj zakona, idealist, realist i uniformirani policajac (tvoje je da izbaciš uljeza, u ovom slučaju, uniformirani policajac)
2. Šta je kriminološka ekspertiza? To je znanstvena metodologija za proučavanja osobnosti delikventa zbog prognoziranja njegovog ponašanja u budućnosti i traženja sredstava za njegov preodgoj, razvijanje pozitivnih stajališta.
3. Kakva osoba ima kriminalnu karijeru? Osoba koja je u određenom periodu više puta uhićena i osuđivana zbog kriminalnih djela.
4. Prvim autorom viktimološke studije se smatra  - Mendelsohn.
5. Tokom rata, organizirani kriminalitet je bio - supsidijaran genocidu i ratnim zločinima.
6. Obilježja  ograniziranog kriminaliteta: porast recedivizma, porast profesionalizma, specijalizacija delikvenata, prevara u vezi poduzetništva (zadnje je višak)
7. Pitanje u vezi krivičnih djela sa čekovima - sloj društva iz kojeg falsifikatori dolaze? Srednji društveni sloj.
8. Pitanje tipa kako policajac reaguje prilikom hapšenja u obiteljskom okruženju..


Pitanja kolege:
1. Računarska sabotaža je oštećenje, onesposobljenje podataka ili programa.
2. Sa prostitucijom je povzan kriminalitet trgovine ljudima.
3. Računarski kriminalitet se vrlo često veže za oblike kriminaliteta bijele kragne koji je vrlo teško otkriti? Zbog različitog zakonodavstva, inkriminacija i teškoćama u definiranju rač.krim.
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

:O
Zahvaljujem. =)
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

Da li neko zna u koliko sati je sutra integralni ispit  za slovo P ??  :biggrinlove:
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

[quote="ajla005"]
Da li neko zna u koliko sati je sutra integralni ispit  za slovo P ??  :biggrinlove:
[/quote]

trazi se http://epravo.ba/http://studomat. ... ic.php?t=3  :D


Nego , ako se iko sjeca jos nekog pitanja , jedno pitanje pa jedno , super ! neka napise , puno ce nam pomoci :D evo ja se sjecAM npr pitanja N'dragheta ( il tako nekako xD ) je mafija iz ( koje zemlje ) ja mislim iz kalabrije  :S nisam siguran , al ugl eto pitanje
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

hvala kolega na odgovoru. to znaci da radimo svi u isto vrijeme  :lol:  a evo jednog pitanja kojeg sam se ja sjetila : koja od navedenih ne spada u balkanske mafije  - bosanskohercegovačko podzemlje -albanska mafija -italijanska mafija -turska mafija  ... sretno svima sutra i pozzz  :lol:
Post Reply

Return to “I godina”