PFTZ: Teorija države i prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
damir_1
Posts: 11
Joined: 11 Nov 2010, 19:41

[quote="selma_s"]
100% sam sigurna a nezz nisam obracala paznju toliko na ostale termine nego samo na taj jer ja nisam polozila ni jednu parcijalu...trebao si otici do fax-a pa vidjeti.. :S
[/quote]

ok,hvala ti..ma morat cu otic da vidim kad je to :)
selma_s
Posts: 311
Joined: 19 Dec 2010, 10:30

ma nista da nisam sigurna ne bi ti rekla..;)
pravnici
Posts: 97
Joined: 16 Aug 2010, 23:37

Jesu li bile predispitne konsultacije? Ako je neko bio ako moze ukratko da napise na sta je asistentica stavila akcenat i kakva pitanja mozemo ocekivati!?
Lejla_M
Posts: 102
Joined: 24 Aug 2010, 12:31

Moze li neko napisati razlike i slicnosti  izmedju Nacizma i Fasizma, cula sam da se to pitanje uglavnom vrti kada je u pitanju  treci dio,a ne mogu bas da napisem kvalitetan esej na tu temu. Hvala :)
VedranTuzla
Posts: 116
Joined: 03 May 2010, 10:08

Molim kolege koju su danas radile 1. i 3. kolokvij da napisu pitanja A grupe.Hvala
Merima151
Posts: 26
Joined: 22 Dec 2010, 01:28

koliko treba bodova da se osvoji za prolaz obnovi hvala......?
Arhim
Posts: 188
Joined: 26 Dec 2009, 20:48

[quote="Merima151"]
koliko treba bodova da se osvoji za prolaz obnovi hvala......?
[/quote]

Ako polozis redovno po kolokvijima,zajedno sa zavrsnim treba ti ukupno 54 da mozes izaci na usmeni odnosno u tom slucaju samo upis ocjene.
Danas je ONA rekla da ko polozi po kolokvijima i ima sestice,te eventualno i na zavrsnom dobije 6 da svejedno ide na usmeni...dakle ako nema bodove na aktivnosti.Ha ha glupost,i presmijesno mi je sto se svi kao nesto bune,tipa bez uslovan prelaz i to,a ovamo te J* kako hoce,nista nije kako treba...sramim se sto studiram na ovom fakultetu.

Ja odlico znam ovaj predmet i nije mi problem izaci na usmeni,ali zalosno i bijedno je sve to..Znam da opet postoje seprtlje koje smatraju da je ovaj teror opravdan i da to tako trebaa,bravo za vas,vi ste najpametniji :f035:
Kad skontam boli me briga,odoh ja :kava:
Merima151
Posts: 26
Joined: 22 Dec 2010, 01:28

[quote="Arhim"]
[quote="Merima151"]
koliko treba bodova da se osvoji za prolaz obnovi hvala......?
[/quote]

Ako polozis redovno po kolokvijima,zajedno sa zavrsnim treba ti ukupno 54 da mozes izaci na usmeni odnosno u tom slucaju samo upis ocjene.
Danas je ONA rekla da ko polozi po kolokvijima i ima sestice,te eventualno i na zavrsnom dobije 6 da svejedno ide na usmeni...dakle ako nema bodove na aktivnosti.Ha ha glupost,i presmijesno mi je sto se svi kao nesto bune,tipa bez uslovan prelaz i to,a ovamo te J* kako hoce,nista nije kako treba...sramim se sto studiram na ovom fakultetu.

Ja odlico znam ovaj predmet i nije mi problem izaci na usmeni,ali zalosno i bijedno je sve to..Znam da opet postoje seprtlje koje smatraju da je ovaj teror opravdan i da to tako trebaa,bravo za vas,vi ste najpametniji :f035:
Kad skontam boli me briga,odoh ja :kava:
[/quote]

Ja sam danas radila zavrsni cijeli jer nisam polozila ni jednu parcijalu.....a obnavljam godinu pa nez koliko nama treba? jer mi ne mozemo osvojiti bodove za aktivnost??
SAna 21
Posts: 56
Joined: 19 Jan 2011, 18:00

i ja obnavljam a na zavrsnom sam polagala 2 i 3...Znam da je prošle godine trebalo 31 bod do usmenog...pa sad koliko nam treba???
Gazdarica_91
Posts: 23
Joined: 26 Oct 2010, 22:45

Grupa b (ko je polozio oba kolokvija)

Politicki sistem-definicija,
Kako se dijele partije, po historijskom konteksu (ono anticke i građanske ili savremene, nemam pojma),
program partija (ideoloski i taktički)
Politicka kultura objasni
gdje postoji kontrola trzista i privrede (pa je tu navedeno a) stvarna demokratija, b) autokratija  c) totalitarizam  d) nista od navedenog)
Plutokratska drzava (i to je bilo nesto nabrojano pa da se zaokruzi)
Pravna drzava definisat/objasnit
lijeva krila su prijentisana (a) radikalno ili b) konzervativno)

i esejsko je bilo razlike i slicnosti izmedju demokratije i autokratije

ovo je za naredne generacije :D neka ljudima pomogne.... a stvarno se vise ne sjecam.., a fale tu jos 2 pitanja ona kratka... al et bolje ista nego nista :)
Post Reply

Return to “Prva godina”