PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
belmichhh
Posts: 248
Joined: 24 Jan 2011, 16:50

hoće li na testu biti zadatci vezani za zemljišne knjige ? zna li iko ?
Marlboro
Posts: 55
Joined: 29 Nov 2011, 22:40

[quote="jerry"]
Da li je stvarno izbacila spisak vanrednih studenata koji moju izaci na test ??? :S I gdje je taj spisak zna li neko ?
[/quote]
Spisak se nalazi u sali druge godine pored table !
trnoruzica.6
Posts: 118
Joined: 04 Sep 2011, 14:29

zna li tko mail od demonstratora Muje :D
Smurfette
Posts: 238
Joined: 21 Sep 2011, 11:11

Jel moramo izaci na ovaj test? Redovan sam student, obnavljam...
classic
Posts: 157
Joined: 30 Sep 2010, 23:55

Jel svi moraju sutra imati min 7 dolazaka da bi izasli na test ili samo vanredni ?
Aida_
Posts: 42
Joined: 14 Sep 2010, 18:11

Primus izjavi pred svojom rodbinom da napusta rodno selo i da ga ne interesuje ni zemlja (radi se o jednoj njivi) ni kamion kojim je prevozio usjeve. On je otisao u Ameriku gdje je zasnovao porodicu. Njegov stric stupi u posjed njive i kamiona, a nakon 20 godina umre i naslijede ga njegova djeca. Nakon 22 godine se jave njegovi nasljednici iz Amerike i traze nazad njivu i kamion ili barem njihovu vrijednost. Kakva je pravna situacija? :D Da li zna neko mozda? :)  :|
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

Mozemo koristiti ZOVO sutra?Hvala.
Marlboro
Posts: 55
Joined: 29 Nov 2011, 22:40

Možemo koristiti i ZOVO i ZZK tj. Zakon o zemljišnim knjigama ! 

Sretno  :d055:
animagical
Posts: 174
Joined: 19 Oct 2010, 17:30

Primus izjavi pred svojom rodbinom da napusta rodno selo i da ga ne interesuje ni zemlja (radi se o jednoj njivi) ni kamion kojim je prevozio usjeve. On je otisao u Ameriku gdje je zasnovao porodicu. Njegov stric stupi u posjed njive i kamiona, a nakon 20 godina umre i naslijede ga njegova djeca. Nakon 22 godine se jave njegovi nasljednici iz Amerike i traze nazad njivu i kamion ili barem njihovu vrijednost. Kakva je pravna situacija? :D Da li zna neko mozda? :)  :|
[/quote]

kamion moze steci dosjeloscu, vanredna 6 godina savjesnog posjeda, ali njivu ne koliko znam..cl 37 zovo...napustena nekretnina postaje vlasnistvo federacije...a opet buni me clan 34 gdje kaze nasljednik stjece savjetsan posjed od trenutka otvaranja naslijedja i u slucaju kada je ostaviteljev posjed bio nesavjesan... u svakom slucaju tesko da su striceva djeca mogla biti savjesna, jer su mogli znati, cak iako mozda nisu znali
Post Reply

Return to “II godina”