PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Ppl, jel ovo ne moramo prijaviti preko isss thing, vec se samo pojaviti na ispit ko i prosli put?  :mrgreen:
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

Ja sam skinula ova pitanja iz uvoda sto se nalaze u skriptarnici i to naucila,nesto jos dopunila iz knjige...
Mada mi nije jasno hoce li stvarno biti ova pitanja,makar izmijenjena malo,jer kad smo imali prvu parcijalu prof.Jasna
je sama rekla da imamo na internetu ispitna pitanja,da mozemo uciti po njima,a za drugu parcijalu niko nista
nije spominjao,samo su nam rekli da ucimo u knjizi do prava..
I  :kava:nesto se ne sjecam da su rekli da ce biti esejska pitanja..
Uglavnom nadam se da je dovoljno nazucit ova pitanja iz skriptarnice i malo knjigu prelistata(kao sto sam ja uradila)????
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

Ma meni opet nije jasno ... kako to da u u pitanjima iz skrip. postoje pitanja i odg. koje ja ne vidim u knjizi .. .i ima nekih vaznih stvari u knjizi a nema u tim ispitnim pit-

Pa sad sam u konfuziji ... i ta uredjenja, imal to u knjizi Viskovica, ako ima nek neko kaze koja je str. ja fkt ne mogu pronaci, by the way ... bolesna sam uzasnooo !!!  :( zaradit cete sevapa  :o293:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="DE_integro_ED"]
Ma meni opet nije jasno ... kako to da u u pitanjima iz skrip. postoje pitanja i odg. koje ja ne vidim u knjizi .. .i ima nekih vaznih stvari u knjizi a nema u tim ispitnim pit-

Pa sad sam u konfuziji ... i ta uredjenja, imal to u knjizi Viskovica, ako ima nek neko kaze koja je str. ja fkt ne mogu pronaci, by the way ... bolesna sam uzasnooo !!!  :( zaradit cete sevapa  :o293:
[/quote]
Ma samo ti ozdravi. A sad sto se tice pitanja i svega toga lahko je sve srediti kad si zdrav :D (Uci ta pitanja, jer najvjerovatnije to su mozda pitanja sa vjezbi, a kojih nema u knjizi. Ti najbolje znas sta je vazno, a sta ne. Tako u ruke knjigu, i izdvoji sve sto smatras da je bitno).
HarrY
Posts: 26
Joined: 01 Jul 2009, 11:08

sad sam zbunjen ova druga parcijala jeli 22 ili 23 :S :S :S :S :S :S :S :S
Torin
Posts: 98
Joined: 25 Oct 2009, 17:19

Da li neko zna u koliko sati je termin za polaganje II parcijale kod ass. Izmirlije za drugu grupu prve smjene?
Last edited by Torin on 20 Dec 2009, 20:58, edited 1 time in total.
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

alenko_sa hvala ti puno. Pa i izdvojila sam najvaznije iz knjige, al moram malo i skriptu, a ne rece nista za ova uredjenja, gdje ih ima !!!

Rekoh vec da sam sick, pa ako neko sutra moze zraknut na oglasnu, da vidi u koliko sati je 3 grupa. Mislim da ne mogu sutra nikako ici na fax, a u utorak moram ! Hvala unaprijed
jinx
Posts: 41
Joined: 12 Oct 2009, 19:51

1. Odnos demokracije i oblika vladavine ( da li oblik vladavine utječe na demokratski politički sistem)
2. Osnovi legitimiranja vlasti
3. CentraLizacija i decentraLizacija u složenoj državi
4. DecentraLIzacija u unitarnoj i federativnoj državi

5. Objasniti disoluciju države i secesiju
6. Pojam lokalne samouprave
7. Sistem jedinstva vlasti u skupštinskoj republici
*8. Političke slobode u političkim  sitemima
9. Politički subjekti
10. Civilno društvo
11. Ljudska prava i slobode
12. Pravna država
13. Odnos izmeu formalne i stvarne demokracije
14. Graanska neposlušnost
15. Sloboda izražavanja u demokratskoj državi
16. Tipska svojstva moderne države
17. Državno pravni kontinuitet
18. Monarhiija i složena država

evo sad sam dobila ova pitanja kao esejska!! ne znam odakle ni je li fkt ali eto!!!!! :cupo:
mawa_frckawa
Posts: 29
Joined: 26 Oct 2009, 17:50

Imam i ja ova esejska...ali bi bilo jako lijepo kada bih ih jos znala i odgovoriti..Teska su
a3pa
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2009, 13:58

[quote="jinx"]
1. Odnos demokracije i oblika vladavine ( da li oblik vladavine utječe na demokratski politički sistem)
2. Osnovi legitimiranja vlasti
3. CentraLizacija i decentraLizacija u složenoj državi
4. DecentraLIzacija u unitarnoj i federativnoj državi

5. Objasniti disoluciju države i secesiju
6. Pojam lokalne samouprave
7. Sistem jedinstva vlasti u skupštinskoj republici
*8. Političke slobode u političkim  sitemima
9. Politički subjekti
10. Civilno društvo
11. Ljudska prava i slobode
12. Pravna država
13. Odnos izmeu formalne i stvarne demokracije
14. Graanska neposlušnost
15. Sloboda izražavanja u demokratskoj državi
16. Tipska svojstva moderne države
17. Državno pravni kontinuitet
18. Monarhiija i složena država

evo sad sam dobila ova pitanja kao esejska!! ne znam odakle ni je li fkt ali eto!!!!! :cupo:
[/quote]


odakle su ova pitaanjaa?
Post Reply

Return to “I godina”