PFSA: Upravno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

nije bilo guzve
kure
Posts: 9
Joined: 30 Nov 2011, 02:18

Molio bih kolege da napisu pitanja od :

RIJESENJA do kraja znaci 4cetvrta i 5peta glava,

naravno ako se neko sjeti nes dodatno pored pitanja kolegice anni,kojoj se ZAHVALJUJEM..
ps.rok se priblizava hitno
HVALA
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

ovo sto je annie napisala su bas pitanja koja covjek vrti, da se ne ponavljamo bz...mene je juce pitao jedno pitanje iz rjesenja, jedno iz izvrsenja i jedno iz spora tacnije djelimicno, dopunsko i privremeno rjesenje, vrste izvrsenja i prethodni i naknadni upravni spor
Annie
Posts: 140
Joined: 06 Jul 2009, 20:28

Drage kolege/kolegice, ja sam jucer zavrsila sa ispitom, znaci ucila sam stvarno samo ona pitanja sto sam vam i napisala...pitao me je izvrsenje preko 2. lica, vrste izvrsenja i vrste upravnog spora(i to sutnju uprave ili prethodni upravni spor i naknadni upravni spor) a djevojku prije mene je pitao zaint. lice u upr. sporu
Ako zapnete profesor sa podpitanjem pokusa da vas izvuce, super je profesor, treba mu spomenik dignut!!!
lalalalala
Posts: 11
Joined: 14 Oct 2010, 20:37

I ja sam takodjer ucila samo po pitanjima, i dok sam bila pristna na ispitu nikoga nije pitao nista izvan toga. Odgovarala sam od nacela, a pitanja koja sam dobila su: nacelo saslusanja stranke, djelimicno, dopunsko i privremeno rjesenje, izvrsenje preko drugih lica i prethodni i naknadni upravni spor. Uglavnom nista strasno, ne morate mnogo detaljisati, a ukoliko negdje zapnete profesor ce pomoci sa podpitanjima. Eto toliko, sretno svima :)
ja_
Posts: 235
Joined: 13 Jul 2010, 02:25

[quote="nema dalje"]
ovo sto je annie napisala su bas pitanja koja covjek vrti, da se ne ponavljamo bz...mene je juce pitao jedno pitanje iz rjesenja, jedno iz izvrsenja i jedno iz spora tacnije djelimicno, dopunsko i privremeno rjesenje, vrste izvrsenja i prethodni i naknadni upravni spor
[/quote]

kolega koji je sa mnom odgovarao je takodje dobio ta pitanja.Ja sam odgovarala prva dva dijela i pitao me odnos upravnog sa drugim granama prava ,lokalnu samoupravu i javne skupove...
kure
Posts: 9
Joined: 30 Nov 2011, 02:18

IV i V-glava,jel dovoljna skripta 125strana il treba nes dodatno?
,pomocni materijal i(koji-ima ih vise u dokumentima) i knjiga?
,za koja je pitanja potrebna knjiga???

hvala unaprijed....
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

ne treba ti nista dodatno, jedino pitanje koje nemas u skripti je upravni spor u materijalnom i formalnom smislu i imas ga na temi vec napisano samo se vrati par postova unazad
ja_
Posts: 235
Joined: 13 Jul 2010, 02:25

opet ja :)  pita li nadleznost.u skripti pise da pita sve o nadleznosti...a medju ovim pitanjima sto nam je anni napisala ne navodi se ...
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

nisam cula da je ikad pitao nadleznosti
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”