PFSA: Kolektivno radno pravo - izborni predmet

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lemon tree
Posts: 98
Joined: 13 May 2009, 22:21

za zadacu moze posluziti ova konvencija MOR-a: KONVENCIJA O PRIMJENI NAČELA PRAVA NA ORGANIZIRANJE I KOLEKTIVNO PREGOVARANJE (Konvencija br.98).
Ja sam bila na predavanju pretprosli put i asistent nije nista spominjao u vezi rezultata eseja.
ida.600
Posts: 46
Joined: 19 Feb 2010, 13:12

danas je asistent rekao da ce rezulati biti u toku sljedece sedmice i da smo svi lose uradili zadace :|
ali ipak niko nije dobio 0 bodova...
lemon tree
Posts: 98
Joined: 13 May 2009, 22:21

pa kad nam nije objasnio kako uopste treba uraditi tu zadacu....ali hajde, sta je tu je.
zumbul
Posts: 122
Joined: 27 Apr 2010, 10:54

pa ako smo svi uradili lose zadacu nemoguce je da smo svi pogresno shvatili kako se radi, ocito je da covjek ne zna objasnit.....
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Ja se ne sjecam ni da je nesto posebno objasnjavao, fulao sam predavanja mozda dva puta. Ja sam npr. pisao o kolektivnom ugovoru i uporedjivao sa rjesenjima u ZOR-u i opstem kol. ugovoru...ne znam sta sam drugo trebao...
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Jel neko zna sta treba uradit za ovu drugu zadacu, meni nista nije jasno?Imal ko da zna, pa da napise kakvo uputstvo??
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Pa valjda znate pisati eseje, pobogu. Imaš temu, nađeš zakone, konvencije i relevantne udžbenike i pišeš o temi na 4-5 stranica.
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Uz ovo gore navedeno u toku predavanja su se dobijali neki papiri u vezi s tom temom, neka zlatna pravila pregovaranja, i načini pregovaranja šta treba raditi, a šta ne, pa ako to imaš možeš se uputiti i na to.
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

[quote="elSaik"]
Pa valjda znate pisati eseje, pobogu. Imaš temu, nađeš zakone, konvencije i relevantne udžbenike i pišeš o temi na 4-5 stranica.
[/quote]

Pobogu - znam(o) pisat eseje, pitanje nije bilo kako napisat esej. Pogledas koji je danas datum, pa ti bude jasno da nema vremena za istrazivanja, iznalazenje konvencija, zakona i udzbenika, to je trebalo radit ranije, zato i pisem ovdje, ako ko vec ima detaljnije informacije o tome, na sta se bazirat, par savjeta i smjernica.

[quote="Harvester_of_Sorrow"]
Uz ovo gore navedeno u toku predavanja su se dobijali neki papiri u vezi s tom temom, neka zlatna pravila pregovaranja, i načini pregovaranja šta treba raditi, a šta ne, pa ako to imaš možeš se uputiti i na to.
[/quote]

Eh to bi bilo korisno svakako, ajd ako imas (i ako ti nije mrsko) uslikaj pls, pa postaj, da vidim(o) o cemu se radi.

Pozz
Hasisar
Posts: 101
Joined: 01 Jun 2009, 14:15

Evo vam priručnik za kolektivno pregovaranje, pri kraju imate i tzv tri zlatna pravila ;). Nemojte sad sve od A do Ž prepisati  :D hehehe, sretno ;)

http://www.nezavisnost.org/media/downlo ... ARANJE.pdf
Post Reply

Return to “IV godina”