PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Evo da i ja dam svoj obol o 2. g. studija.

Pa, meni je zapravo puno laksa od prve, mozda prije sveg jer znam sta treba uciti i kako stvari hodaju.  :dunno:

Nasljedno je lagano (sta god neki pricali), i skoro da se ne treba ni uciti (sve imas u zakonu koji koristis na ispitu, samo malo vijuga ). Sistemi max 7 - 10 dana. Krivicno mi djeluje lagano iako obimno (al me strah reci da se ne ureknem jer jos nisam ni izisao na ispit  :mrgreen:). Gradjansko, ako si svladao dobro Rim, ni s Gradjanskim ne bi trebalo biti problema. Ekonomska politika, imas pitanja, doduse meni strasno dosadan ispit.

Meni je, mozda nekom smijesno, al do sad def. Sociologija bila najgori ispit.  :mrgreen: Uff... kako sam ja to mrzio. Rim mi je s druge strane bio jedan od logicnijh ispita. :dunno:
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

@MTC

I mislila sam na Ustav, ali zaboravih očito napisati :D hvala na ispravci ;)
johnny
Posts: 147
Joined: 25 Oct 2009, 20:51

[quote="Vjecni studos"]
Evo da i ja dam svoj obol o 2. g. studija.

Pa, meni je zapravo puno laksa od prve, mozda prije sveg jer znam sta treba uciti i kako stvari hodaju.  :dunno:

Nasljedno je lagano (sta god neki pricali), i skoro da se ne treba ni uciti (sve imas u zakonu koji koristis na ispitu, samo malo vijuga ). Sistemi max 7 - 10 dana. Krivicno mi djeluje lagano iako obimno (al me strah reci da se ne ureknem jer jos nisam ni izisao na ispit  :mrgreen:). Gradjansko, ako si svladao dobro Rim, ni s Gradjanskim ne bi trebalo biti problema. Ekonomska politika, imas pitanja, doduse meni strasno dosadan ispit.

Meni je, mozda nekom smijesno, al do sad def. Sociologija bila najgori ispit.  :mrgreen: Uff... kako sam ja to mrzio. Rim mi je s druge strane bio jedan od logicnijh ispita. :dunno:
[/quote]

Ovo je smiješno što je napisano,i nema puno veze sa realnošću...
Last edited by johnny on 02 Sep 2011, 23:01, edited 1 time in total.
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Sve je to individualno. Meni je druga godina mnogo jednostavnija i zabavnija za ucenje od prve (bar sto se tice strucnih predmeta, dok su ekonomija i sistemi...prica za sebe). Vjerovatno cu da obnovim drugu godinu, ali je to samo iz razloga sto sam vukla rim do aprila, i pocela polagati predmete sa druge godine tek u junu. Opet kazem, sve je stvar individualnog poimanja tezine. Npr. meni su stvarno, nasljedno i bracno bili maciji kasalj, za razliku od ekonomije i sistema, dok su nekom drugom studentu ekonomija i sistemi bili bezveze, a bore se sa bracnim, stvarnim i nasljednim... Tako da Johnny, nije ti na mjestu komentar na kolegin post.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

ma znate kako kažu najteža je ona godina na kojoj si :D. za dobre studente niti jedna nije teška, ovdje je riječ o prosječnim studentima i nekoj većini. većini studenata prave probleme nasljedo, stvarno, ustav, građansko, bračno... što je za razliku od preve godine više ispita koje je teško položiti i to je činjenica. A moram priznati da je i meni malo nelogično da je nekome lagano položiti nasljedno, građansko, rim, a teško mu položiti sisteme koji su opet bar osobama sa kojima se ja družim, jedan od najlakših, ako ne i najlakši ispit. Naravno da je druga godina puno interesantnija, ali brzo se to anulira kada odeš kod profesorice ili profesora i pitaš ga zašto si pao, a ni on/ ona ti ne zna objasniti.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

[quote="johnny"]
Ovo je smiješno što je napisano,i nema puno veze sa realnošću...
[/quote]

Ne znam sta sam ja tako smjesno rekao, de da se malo i ja nasmijem jer ovo je cisto bezobrazno.

Recimo to famozno Nasljedno, toliko su me prepadali, a ono... Stvar je sto studenti ne vole taj ispit jer prof. trazi da se malo misli, a ne da se samo buba na pamet kako inace ide kod nas. I meni je bas zato bio drag. Izaci na ispit sa zakonom je dovoljno za poloziti. Teoriju iz zakona DOSLOVNO mozes prepisati na ispitu. Ako nisam u pravu reci. Gradjansko je pa skoro pa prepisan Rim, prijateljica ga je polozila za 4 dana nakon Rima. Sistemi, dovoljno ti je nauciti zemlje i prolaz je siguran... itd... Ma...

Kako god, meni je 2. laksa, smijesno ili ne.
Last edited by Vjecni studos on 03 Sep 2011, 00:04, edited 1 time in total.
johnny
Posts: 147
Joined: 25 Oct 2009, 20:51

[quote="kp500"]
ma znate kako kažu najteža je ona godina na kojoj si :D. za dobre studente niti jedna nije teška, ovdje je riječ o prosječnim studentima i nekoj većini. većini studenata prave probleme nasljedo, stvarno, ustav, građansko, bračno... što je za razliku od preve godine više ispita koje je teško položiti i to je činjenica. A moram priznati da je i meni malo nelogično da je nekome lagano položiti nasljedno, građansko, rim, a teško mu položiti sisteme koji su opet bar osobama sa kojima se ja družim, jedan od najlakših, ako ne i najlakši ispit. Naravno da je druga godina puno interesantnija, ali brzo se to anulira kada odeš kod profesorice ili profesora i pitaš ga zašto si pao, a ni on/ ona ti ne zna objasniti.
[/quote]
100 % istina sve što je kolega napisao.
MIJAAA
Posts: 31
Joined: 09 Jun 2009, 21:39

upravo sam vidjela da na isss-u mi fali krivicno 1, ustav, nasljedno i gradjansko..a prijavila sam ih 100%..al zato imam 3 roka upravnog :S da li neko zna sta bih mogla da uradim, il sam zaglibila pravo :(
anela21
Posts: 259
Joined: 02 Sep 2010, 11:24

Kad student obnavlja godinu, da li u januaru i februaru ima rokove i za ljetni semestar ili mora cekati ljetni semestar i rokove u junu i julu za te predmete ?
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

Imas rokove u Januaru i Februaru za sve ispite ;)
Post Reply

Return to “II godina”