PFSA: Komparativna pravna historija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="muceba"]
Kako da izadjem na kph i rim komisijski ispit 21.1 ako su oba na isti dan i u isto vrijeme???????????????????????????????? :tassa:
[/quote]
Ah, izgleda da na Pravu sve moze !!!!!!!
muceba
Posts: 18
Joined: 15 Dec 2009, 17:07

Hvala na utjesnim rijecima,nego ozbiljno da li je to ikako moguce izvesti jer mi treba strasno???
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="muceba"]
Hvala na utjesnim rijecima,nego ozbiljno da li je to ikako moguce izvesti jer mi treba strasno???
[/quote]
Ovako, sad ne znam kako ides polagati, ali mozes ako je razlika u dva ili tri sata (npr. ispit iz rima, pa za dva sata ili sat komisijski iz kph). A ako nema te opcije, onda se moras odluciti sta ces odgovarati. Ili rim ili kph, jedno moras izostaviti. (Tako je bilo u drugom semestru, prvo radili ispit iz kph, pa onda pravac kriminologija).
muceba
Posts: 18
Joined: 15 Dec 2009, 17:07

ma kakvi moracu od ass trazit da mi dozvole da oba izadjem jer je ovako krajnje neposteno.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Mi smo u srijedu poslali e-mail prodekanesi za nastavu, ali još uvijek nema odgovora. Na svim godinama ima dosta preklapanja termina.
Član 64.
(Oblici provjere znanja studenta)

(7) Visokoškolska ustanova je obavezna organizirati i utvrditi termine polaganja ispita tako da student može biti opterećen polaganjem najviše jednog ispita u istom danu.
muceba
Posts: 18
Joined: 15 Dec 2009, 17:07

Nadam se da ce nesto odgovoriti i ako bude ikakvog odgovora ako nije problem da postavis na forumu ili mi posaljes na priv.
hvala unaprijed. pozz
sarka
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2009, 18:40

Moze li mi neko reci koliko su za ispit bitni ovi komparativni pravni tekstovi? da ne citam dzaba ako ne treba :D. hvala...
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Bitni su. Na ispitu često dođe pitanje vezano za te tekstove.
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

prosle i pretprosle godine nije bilo  nikakvih pitanja vezano za komparativne tekstove jedino ako ass ove god nije odlucila drugacije pozz
sarka
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2009, 18:40

Hvala puno...
Post Reply

Return to “I godina”