PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Ranini
Posts: 15
Joined: 02 Sep 2009, 12:53

Drage kolege, desio mi se veliki propust, zaboravila sam prijaviti ispite za drugi termin. Znam da je moja greška i nema opravdanja, ali me zanima da li ima ikakve šanse, da li znate mogu li prijaviti ispite naknadno? Konkretno me zanimaju samo Obligacije - Opći dio, ostalo nisam planirala izlaziti. Znate li da li postoji šansa da pitam profesora Bikića da izađem na ispit, pa u slučaju da položim da prijavim naknadno?

Ako je iko imao već iskustva s ovim, molila bih vas da me posavjetujte. Unaprijed hvala!
Sarmica
Posts: 144
Joined: 06 Sep 2010, 22:27

Žao mi je što ću te razočarati, ali ja sam obnovila godinu zbog neprijavljenih ispita u julu. Baš kod prof. Bikića, oba predmeta... dosta ljudi ga je molilo, preklinjalo, ali ostao je pri kategoričnom ne. A o naknadnoj prijavi se ne može ni sanjati. Ja sam zbog gluposti i nesmotrenosti izgubila godinu, tako da svima savjetujem da dobro paze i ne zezaju se sa isssom. Zaista mi je žao. :(
Last edited by Sarmica on 22 Jan 2013, 00:09, edited 1 time in total.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

kada sam prijavljivao ispite za drugi termin januarskog roka vidim da su mi za prijavu izbacili ispite Privredno pravni sistemi, koji sam položio komisijski i imam ocjenu u indexu, i metodologiju još sa prve godine. Upisao sam se bez ikakvih problema u oktobru i ovjerio semestar sada u januaru. Da li mogu ocekivati neke probleme oko ovoga što mi nisu upisane te dvije ocjene?Kada sam još u septembru rekao na studentskoj da mi na isss nisu unešene ocjene receno mi je da će biti, ali od tada do danas ništa. Ima li neko sličnu situaciju?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Najvažnije da su ti ocjene unešene u index, ali bi bilo dobro da upišu i na ISSS radi uvjerenja o položenim ispitima i kad budeš diplomirao. Tebi se ispiti pojavljuju iz razloga što ti ocjena nije unesena , pa samim tim sistem automatski daje mogućnost prijave svih "nepoloženih" ispita. Neće biti nikakvih problema, ali otiđi još jednom na S. službu i zatraži da ti unesu te ocjene čisto da ne bude kasnije gnjavaže da moraš naknadno tražiti da unesu. :d055:
Ranini
Posts: 15
Joined: 02 Sep 2009, 12:53

[quote="Sarmica"]
Žao mi je što ću te razočarati, ali ja sam obnovila godinu zbog neprijavljenih ispita u julu. Baš kod prof. Bikića, oba predmeta... dosta ljudi ga je molilo, preklinjalo, ali ostao je pri kategoričnom ne. A o naknadnoj prijavi se ne može ni sanjati. Ja sam zbog gluposti i nesmotrenosti izgubila godinu, tako da svima savjetujem da dobro paze i ne zezaju se sa isssom. Zaista mi je žao. :(
[/quote]

:(
A baš sam imala čvrstu namjeru da izađem na ispit, ne znam kako mi se ovo moglo desiti.
Hvala ti ipak na odgovoru, šta je tu je...
bebuli
Posts: 6
Joined: 06 Apr 2010, 19:11

Molim Vas gdje mogu vidjeti termine ispita za januarsko februarski rok? Ne mogu da nadjem na forumu. Hvala
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

mozes naci na stranici fakulteta gdje je naslov raspored i ponudi ti raspored ispita  :d055:
AmraS
Posts: 144
Joined: 11 Oct 2011, 18:52

Ja sam zakasnila prijaviti ispite..sta reci :d055: Imaju li neki da se mogu izaci bez prijave??
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

evo sad sam nabrajala ispite s trece godine  :) koji mozda mozes izaci bez prijave... nazalost ni jedan, jedino mozda medjunarodno krivicno kod Petrovica ali i to nije 100% sigurno (u slucaju da je ispit usmeno) a ako je pismeno, onda  tesko i taj da mozes  :( nazalost..
AmraS
Posts: 144
Joined: 11 Oct 2011, 18:52

Hvala ti, a to je svakako 6.semestar pa mi nista ne znaci.. Nista, juni i juli za mene nema spavanja..  ;(
Post Reply

Return to “III godina”