PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

Jedino da promijenis kompletnu smjenu, tj zamolis da te prebace u suprotnu smjenu ako ti ona vise odgovara.
S obzirom da profesori i asistenti imaju spiskove i evidencije o prisustvu na vjezbama i predavanjima (kako ko),
tesko je snaci se kada bi svi studenti dolazili po svom nahodjenju.
Tako da je to, nazovimo ga proizvoljno opredjeljenje, nesto sto nije pozeljno.
Last edited by TinkerBeLL on 18 Apr 2011, 12:35, edited 1 time in total.
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

Aha a koga da zamolim ... i jos nesto , sta mislis da li od velike vaznosti da idem sad na ova prva predavanja ... ili da sacekam 5 oktobar ... sta da uradim ?!
Last edited by DE_integro_ED on 18 Apr 2011, 12:35, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@DE_integro_ED

Mislim da bi se po pitanju promjene smjene trebala obratiti prodekanu za nastavu s molbom i navedenim razlozima zasto to trazis. Recimo zbog nekog honorarnog posla koji imas u periodu smjene u koju si rasporedjena pa zamolis da te prebaci u suprotnu.
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

Da li je to duza  procedura i sta mislis da li da idem na ova prva predavanja ili da sacekam 5 okt ... thx
Last edited by DE_integro_ED on 18 Apr 2011, 12:36, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ne bi trebala biti ni duga ni komplikovana. I ja sam na prvoj godini to planirala raditi, ali mi je bilo mrsko pisati molbu. Mislim cak da nikoga ne odbiju ako u molbi navedu neki valjan razlog.
Sto se predavanja tice, odluka je tvoja. Rekla bih ti da je mozda ipak pametnije da ides na prva predavanja da zapises sebi literaturu potrebnu za svaki predmet, ali ocekuj da ce biti sala natrpana, da ces se guzvati i boriti za stolicu  :mrgreen:
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

A bzw isla ja danas s drugaricom do faxa, pa eto jedva ih je bilo 50 ... i ja sam se iznenadila .. al etoo u pravu si, mozda je i bolje da se ustelim u taj sistem polako .... ma idem ja sutra, samo mi je peh sto nezz nikog u 2 smjeni .. al hajd idem ja !!! thx tebi  :f055:
Last edited by DE_integro_ED on 18 Apr 2011, 12:36, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Mozda su se vremena promjenila, pa sad brucosi ne idu na sva predavanja onako redovno kao ranije... Ne znam, ali znam da taj period prva 2-3 mjeseca s prve godine pamtim kao najodvratniji u cijelom studentskom zivotu. Ako se to promjenilo onda super za tebe i tvoju generaciju  :f010:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

Joooj, kad se sjetim, molis boga da se ne ugusis u guzvi. hehehe, cak nije bilo mjesta i na podu !!!
Last edited by Alen89 on 18 Apr 2011, 12:36, edited 1 time in total.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

Sjecam se mog pocetka prosle godine. Sjedili smo po prozorima i podu, i hvatali biljeske :rofl:
Zrak je bio misaona imenica, dodje ti da krijumcaris boce sa kiskom,  a pri ulasku u amfitetar svi nagrnu da ugrabe stolicu, pa svaki dan molis da ti neko ne izbije bubrege ili koji drugi organ  :moli: Kako se vremena mijenjaju  :O Ali trebali je osjetiti cari prepunog amfiteatra prve godine, da bi se sa vecim elanom borila za penjanje na drugi sprat  :P

Sretno nasim novim brucoshima i da nam se brzo snadjete i priviknete  :f040:
Last edited by TinkerBeLL on 18 Apr 2011, 12:37, edited 1 time in total.
DE_integro_ED
Posts: 225
Joined: 07 Sep 2009, 01:35

hvala ... nadam se da cu se snaci i drago mi je sto postoji ovaj portal gdje mogu da pitam za neke nedoumice ... jer stvarno nezz sta bih onda . heheh eto bgm mallo nas je a meni je drago ... samo da nije guzve ... :D
Last edited by DE_integro_ED on 18 Apr 2011, 12:37, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “I godina”