PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ova studentska je stvarno cudo cc..sve rade kako ne treba..Toliko su i neljubazni.. ma hoas fkt..cc..Gledam nedavno Ekonomski fakultet ima posebnu stranicu za studentsku sluzubu a kod nas i ona stranica koju imamo ne valja, a na studentskoj redovi uvijek i uvijek neki problemi s njima..mi da imamo tu stranicu i da se oni malo potrude oko nje i ukljuce i to sve, prva stvar je  da bi se stvari brze i lakse rjesavale i ne bi uvijek u 12 bile onolike guzve, bilo bi 4-5 ljudi max a ovako haos..i hajde da bar rade kako treba ali ne oni uvijek po svom, dekan odluci jedno oni rade drugo..sve naopako .. :h055:
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

:D mislim da smo se svi davno pomirili sa cinjenicim da se situacija na studentskoj nikada nece popraviti..:D a vjerujte nije ni  njima na ekonomiji lako..nama bar donekle izadju u susret, njim samo izvade but zakona i kazeu nemoze protiv pravila..:D tako da, trebali bi biti sretni stno nam se vecina prohtjeva udovolji, sto protestima sto voljom dekana...

istina je samo, da ni studentska ne moze djelovati bez pismenog odobrenja, ili odluke dekana..tako da, eto jos sutra da docekamo tu sjednicu, i bec sve dobro...nadam se da ce ishod stvari biti u nasu korist..;) :mig:
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

Jel predavanja pocinju 4.oktobra?

Koji se predmeti iz 5.semestra mogu polagati u parcijalama?
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

predavanja za 3 i 4 godinu pocinju 4 oktobra..

Iz 5 semestra mozes polagati: Medjunarodno javno pravo I (cjela parcijala), Radno pravo -testovi, koji se odnose na jedan dio knjige (kolektino radno pravo), Krivicno procesno pravo (isto kao i radno pravo)...Iz obligacija takodjer postoje neki testovi, ali nisam sigurna i iz EU takodje...:) :d055:...za 6 semestar Medjunarodno krivicno-parcijala, Medjunarodno javno II parcijala...socijalno-test..krivicno procesno 2-test...Evropsko privatno predrokovi (najbolja prolaznost)...eto..a za ostalo se ne sjecam vishe..nadam se da pomaze..
(na redovnom terminu se uglavnom polaze 2 parcijala)...

parcijale treba izlaziti u svakom slucaju, kao i pred rokove...puno olaksaju konacni ispit..sretno;)
Last edited by nadjaibis on 24 Sep 2010, 17:35, edited 1 time in total.
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

Hvala ti puno puno :)
veca85
Posts: 87
Joined: 22 Sep 2009, 09:47

Zna li iko, da li se Engleski jezik moze izaci konkretno iz trece godine, ako nije cista druga-kao sto je moglo nekad prije ( rjec je o starom sistemu)..hvala unaprijed na odgovoru!  :D
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Ja koliko znam da možeš polagati engleski...
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

  netko od starijih kolega ako mi može predložiti naj izbor kolizionih predmeta? :h055:
zahvaljujem
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Dva teža: Obligacije I i II ili jedne obligacije i EU.
Dva lakša: Međunarodno krivično pravo, Osnove evropskog privatnog prava.

A možeš i kombinovati.
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

eee hvala ti! Mislim da ću oba obligacije! :zamisljen:
Post Reply

Return to “III godina”