PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Emina
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2009, 00:18

Moze li neko napisati razliku izmedju apsolutnih i relativnih prava, ass. je na vjezbama govorila o njima, u knjizi nema dovoljno.
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

[quote="Emina"]
Moze li neko napisati razliku izmedju apsolutnih i relativnih prava, ass. je na vjezbama govorila o njima, u knjizi nema dovoljno.
[/quote]APSOLUTNA: ovlastenje odgovara obavezi  neogranicenom broju lica, nema zastare,obaveza pasivno negativna,obavezanije imovinska,obaveza odgovara pravu u cjelini.RELATIVNA: ovlastenje odgovara obavezi tacno odredjenih lica,postoji zastara,obaveza aktivno pozitivna,obaveza imovinska,obaveza odgovara ovlastenju .
Eto nadam se da ce ti pomoci ;)
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

jel zna neko kakva je ass pri ocjenjivanju?jesu tacne one gluposti da prva strana mora da bude tacna da bi do kraja ispravila.Totalno mi to besmisleno,ja sam jedno pitanje polovicno pogrijesila na prvoj stranici,a ostalo dobro uradila i sad mi bas  bezze ako je to tacno
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

[quote="MarcusTulliusCicero"]
@Daks

Ako sam dobro upratio ovako ide.

Aktivnost nosi 10 bodova.
Prva parcijala nosi 40 bodova.

U slučaju da položiš prvu parcijalu radiš drugu parcijalu koja nosi 50 bodova.
U slučaju da ne položiš prvu parcijalu izlaziš integralno na test koji nosi 90 bodova.




[/quote]


Hvala puno
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

jel zna iko kad bi mogli rezultati iz gradjanskog?u mojoj grupi ass nije nista govorila
Majsta
Posts: 11
Joined: 23 Jun 2009, 17:10

trebali bi biti pocetkom ove sedmice koliko sam ja upratio. znal' ko koliko treba za prolaz?
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="Majsta"]
trebali bi biti pocetkom ove sedmice koliko sam ja upratio. znal' ko koliko treba za prolaz?
[/quote]za prolaz treba 22 boda
Nejra
Posts: 43
Joined: 23 Jul 2009, 00:00

[quote="amila"]
jel zna iko kad bi mogli rezultati iz gradjanskog?u mojoj grupi ass nije nista govorila
[/quote]rekla je ass da bi za 20-tak dana trebali biti rezultati. :D
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

daaaaaj nemoj zezat.20-ak dana? :|
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

do kada predavanja traju ?
Post Reply

Return to “II godina”