PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

[quote="ally mcbeal"]
Je li profesor odgodi ispit samo onima koji to traze ili "kako koga zapadne" :P? Mozemo li se izjasniti da ne zelimo odgodu vec da odmah odgovaramo na dan kad je ispit prvobitno zakazan?
[/quote]

Prof odgodi samo onima koji to traze. Da, mozete se izjasniti da ne zelite odgodu i odgovarati isti dan kad je ispit prvobitno zakazan.

---

Nevezano za ovaj komentar, samo da dodam jos nesto na ranije iznesenu primjedbu da je mozda smisao ispita priprema za nas buduci rad -- na koji nacin ce se onda studenti koji polazu ispite po novom sistemu pripremiti za svoj buduci rad kad vecinu ispita (ukljucujuci i MPP -- ili barem njegov dio) polazu pismeno?? Na nasem fakultetu je generalno (ali to je neki drugi nivo diskusije i odlucivanja) manjkavost kroz cijeli tok studija sto nije bilo vise prakticnog rada i cak predmeti koji bi se bavili vjestinom izlaganja (oratorstvo)...mozda se i to nekad promijeni.
Last edited by MI2 on 20 Dec 2013, 16:08, edited 1 time in total.
dona
Posts: 36
Joined: 03 Dec 2013, 16:40

Jesam se u prvom dijelu posta obraćala vama to se i vidi,a ne znam otkud vam konstatacija da ja nekog vrijeđam,o čemu pričate? Ja nikog nisam uvrijedila,ne znam da li čitate? Oprostite ostale kolege i ja sam protiv hroničnih slušača,ja sam juče slušala i zaista nema potrebe za drugi put. Malo mi je zasmetalo što sam se našla u komentaru o slušačima koji ometaju studente a vjerujte juče sam prvi put kročila u kabinet profesora i uopšte bila na ispitu iz mpp-a. Ovim putem se izvinjavam svim studentima koji su jučer polagali ako im je moje prisustvo naštetilo koje je trajalo svega sat i pol vremena.
Zaista nisam imala namjeru nekome uticati na koncentraciju,al sam čula da se inače sluša predmet,pa rekoh da i ja vidim kako izgleda ispit.
Kol MI2 nema potrebe da komentarišete više moje postove jer je očito da se ne razumijemo,a ne bih da zamaramo ostale kolege raspravom.
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Dobro, rekli smo sve, nema potrebe za daljom diskusijom, da se ne zatrpava tema vise bespotrebno.

Idemo dalje...  :d055:
dona
Posts: 36
Joined: 03 Dec 2013, 16:40

ok može li iko reći da li se druga knjiga može spremati po skripti?Hvala unaprijed
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

I mene isto zanima, valjaju li skripte i prva i druga knjiga-može li se po njima položiti?
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

tako je, idemo dalje - ili na PP ako je nesto nejasno

skripta ili knjiga - knjiga u svakom slucaju, skripta je prilicno stura i cak sam pronasla i gresku kod stvarnih prava stranaca - taj dio se mislim u skripti zavrsava tako da se moze zakljuciti da nas zakon predvidja ovo pravo kao opste - medutim, knjiga ide dalje i objasnjava da je zakon izmijenjen i ova legislativna greska ispravljena pa su ta prava ipak u kategoriji relativno dostupnih strancima.

Skripta nije losa za ponavljanje, ali trebalo bi uciti iz knjige (btw ista je skripta i na portalu / skriptarnica i u kopirnici kod fakulteta, ne kupujte bezveze).
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

A izvini, pošto ja nisam učila pa ne znam, je li to govoriš za oba dijela da skripta ne valja ili samo za drugu knjigu?
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Sutra je usmeni u 16:00 ??
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

[quote="aidaim"]
A izvini, pošto ja nisam učila pa ne znam, je li to govoriš za oba dijela da skripta ne valja ili samo za drugu knjigu?
[/quote]

za drugu knjigu - PMPP...skripta za prvu knjigu nije losa
dona
Posts: 36
Joined: 03 Dec 2013, 16:40

Hvala kolegice MI2 puno ste mi razjasnili,možete li mi reći je li teža druga knjiga od prve,pošto sam prvu kao prešla,imam li šanse do 27og preći drugu,učila bih po 4 sata? Zbog obaveza ne mogu više. Hvala još jednom
Post Reply

Return to “IV godina”