PFSA: Engleski jezik IV (stari režim)

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Eto super i ako ne priznaju ispite od spomenke bice novi profesor:)
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Eh super. Barem je to rijeseno. Necemo morati da zaratimo sa faxom oko polaganja njemackog :D

A sto se naseg angazmana tice, on sada treba da se fokusira na priznavanje polozenih ispita i upis ocjena. To znaci odlazak na prve konsultacije kod novog profesora i kulturno obrazlaganje situacije.

btw. nadam se da ce novi profesor stupiti u kontakt sa profesoricom, sto bi trebalo da bude logicno obzirom na primopredaju nastavne funkcije, te da ce mu ona dati te spiskove.
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="Dado"]
Eto super i ako ne priznaju ispite od spomenke bice novi profesor:)
[/quote]

Ja sam se stvarno brinula jer mi je profesorilaupisala ocjenu ali mi je pogriješila datum..a na studentskoj mi rekli da će mi zbog toga poništiti...ali ne dam se ja svima sam slala mail i prodekanesi i dekanu...oboje su pozitivni ....mislim da ne bi nikad dopustili da nas zakinu za naša prava...eto vidjet ćemo šta će biti ;)
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Ti si ocito slala mail pravim ljudima. Ja sam pisao Udruzenju studenata prava i nisam dobio odgovor evo vec 7 dana. A oni bi se kao trebali zalagati za prava studenata :) Dovoljno je pogledati u kakvom stanju im je sajt i sve je jasno...

Sva sreca pa imamo stvarno super dekana.
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

Ma treba stvar uzeti u svoje ruke treba se boriti za svoja prava...ako mi moj fakultet to ne obezbjedi žalit ću se onda na državnom nivou....jer svi smo mi pošteno i fer položili ispit niko nam ništa ne poklanja..a novac im dajemo..pogotovo mi stari sistem ..i sad trebam u oktobru dati 100 KM za ispit koji sam položila??? haha ma nikad  :D
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

[quote="Belaj"]
Ti si ocito slala mail pravim ljudima. Ja sam pisao Udruzenju studenata prava i nisam dobio odgovor evo vec 7 dana. A oni bi se kao trebali zalagati za prava studenata :) Dovoljno je pogledati u kakvom stanju im je sajt i sve je jasno...

Sva sreca pa imamo stvarno super dekana.
[/quote]

Ah a oni su tek prica za sebe...
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Treba možda ipak otići do dekana da pitamo šta je sa tim ocjenama, ako su poništene da se spremimo za "ponovni" ispit a ako ne onda extra, neka nam upišu.
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Mislim da je ovo pitanje za nastavnog profesora (tj. buduceg profesora), a ne za dekana. Formalno-pravno te ocjene su protivne pravilima fakulteta, ma kako besmislena ona bila u ovom slucaju (mislim na nas sto smo polozili bez ociscene trece i cekamo upis).

Zavisimo od dobre volje buduceg profesora da nam te ocjene prizna. To bi mu bilo pametno, manje posla za njega :)
Busines_Girl
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2011, 19:18

[quote="ema1103"]
Ma treba stvar uzeti u svoje ruke treba se boriti za svoja prava...ako mi moj fakultet to ne obezbjedi žalit ću se onda na državnom nivou....jer svi smo mi pošteno i fer položili ispit niko nam ništa ne poklanja..a novac im dajemo..pogotovo mi stari sistem ..i sad trebam u oktobru dati 100 KM za ispit koji sam položila??? haha ma nikad  :D
Svaka ti čast! Nadam se da će nam novi profesor priznati ocjene...Glupo je u mjesec-dva par puta polagati engleski
Sanjalica
Posts: 48
Joined: 01 Oct 2010, 13:58

Ja se iskreno nadam da ce nam priznati ocjene polozenog engleskog jezika, a to sta sve "formalno-pravno" nije kako treba na nasem fakultetu samo jos ptice znaju, posebno kad pocnu radnice iz studentske da galame na nas kao da smo stoka a tu su samo radi nas. Uvjerena sam da za nas koji smo polozili u ovoj akademskoj godini nece biti problema mada su sve prilike da cemo se morati boriti da nam upisu te ocjene, pitanje "formalno-pravne" prirode nece ici u korist onima koji su engleski polozili nekada davno, jer svaki ispit se ponistava protekom jedne akademske godine mislim cak da ovo pravilo nije nepisano !
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”