PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
emir
Posts: 72
Joined: 19 Mar 2009, 21:05

[quote="d3c"]
Da i kod mene tako pise, ali su od kada je pisana knjiga prosle 4 godine i njihov se broj povecao.

A ovako pise na stranici: "The Court of Justice consists of 27 Judges who are assisted by 8 Advocates-General.
[/quote]

Hvala puno,ali me još interesuje ako može neko da mi nabroji institucije evropske unije,znam ovo što ima u staroj knjizi ,ali interesuje me je li i evropske banke ulaze u institucije Eu?

U mojoj knjizi piše ovako :EU ima slijedeća tijela :Evropsko vijeće,Komisiju Evropske unije,Ministarsko vijeće,Parlament Evropske unije i Sud EU.A na netu vidim dai ma još..Haj molim vas malo mi pomozite.Hvala
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

[quote="Judge Man"]
Eh hvala puno :D. Ne planiram od rijeci do rijeci, vec samo po nesto, pa ako mu se svidi, svidi  :mrgreen:
A sto se tice tog pitanja, isto mi je trebalo puuuno vremena da ga naucim. Mislim da mu je dovoljno da kazes koji je relevantan pojam kod odredjenja, da mu kazes ona shvatanja, ne treba shvatit ovako, vec onako :D, sta obuhvaca, onda one drzavne i nedrzavne subjekte i razliku od ostalih politika...ono ne sve o tome vec najvaznije.
Fkt je tesko pitanje iako ima samo jednu stranicu, za razliku od sadrzaja koje ima 3  :kava:
[/quote]

e bas mi je to 'ovako i onako shvatanje' najveci problem  :haha:

hvala i tebi.
lamy
Posts: 51
Joined: 17 Oct 2009, 01:47

[quote="lamy"]
Pita li lekciju " ustavnost u novim demokratijama" ? To je iz druge glave.
[/quote
Neka mi bar neko kaze da ne treba. Bilo tko?? :(
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ja koliko se sjecam da to nije trebalo,ali nisam bas siguran da po onoj knjizi iz 98 to dolazi u prvoj glavi.Prije bi rekao da je u drugoj
lamy
Posts: 51
Joined: 17 Oct 2009, 01:47

pa da...u drugoj je. Tako sam i napisala :D.
Manje je bitno koja je glava, a vise treba li se uciti? :)
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Ma riskiraj i nemoj je uciti. Pa sta bude da bude. Samo ces tako poremetiti ostalo nauceno.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Ma i one brašunaste revolucije ne treba uciti,jer njih nikad ne pita
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

meni rekose da se ustavnost u novim demokratijama uci, kod mene je to u sljedecoj glavi, nakon pada komunistickih rezima. ako imas vremena,bas iscitaj, druga glava je ionako mala...
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Hahah, a ja sam mislila da sam JEDINA koja ne moze da nauci Predmet ustavnog prava :D Fkt sam se bila i zabrinula. :D Jednostavno - ne moze. xD
ame
Posts: 69
Joined: 03 Oct 2009, 13:33

[quote="EMin@"]
[quote="ame"]



Uglavnom, nemoj se bojati, zaboravi na sve price "ovakav je-onakav je, od a do ž moras bas sve znati i slicno ", ti nauci najbolje sto mozes, nemoj se prepasti i sve ce biti za 5 :D
[/quote]


super mi je ovo, sve ce biti za 5 hahahahaha :D
[/quote]

hahahah tek sada vidjeh ovo, ma zna se na sta sam mislila. Bit ce za ako nista 6 :P :)
Post Reply

Return to “II godina”