PFTZ: Teorija države i prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
pravoo
Posts: 20
Joined: 20 Mar 2010, 16:24

zna li neko u koliko sutra pocinje ispit iz tp?
Elvisa
Posts: 56
Joined: 30 Nov 2009, 23:01

Znam da za one koji rade sve parcijale ispit je od 9h45 do 10h20
darkulix
Posts: 75
Joined: 18 Nov 2009, 19:39

Ja sam danas polago 1. i 3. parcijalu, evo pitanja, A MOLIM i druge da napisu pitanja koja su im bila:
- obicaj i religija (pojam, razlike)
- 4 grane filozifije prava po Lukicu
- pravna aksiologija (po Lukicu)
- po racionalisticko-gradjanskog teoriji, prirodno pravo potice iz --- a,b,c (razuma)
- pravni odnos definicija
- pretpostavke i fikcije
- pravna sposobnost se stice...
- ljudske radnje (primjer kad neko pokosi travu...to je a,b,c, - ljudska radnja)
- primarna efikasnost
- revizija
- pravosnaznost
- jezicko i logicko tumacenje (10 bodova, ostala pitanja sva po 1 bod, osim jednog koje nosi 5 bodova)
- pravna tehnika
- metodoloski plurazilam
- funkcionalni princip
- evolucionisticko tumacenje
darkulix
Posts: 75
Joined: 18 Nov 2009, 19:39

TEORIJA PRAVA -
jeli tacno da se sad sabiru svi bodovi sa svih parcijala i zavrsnog, i ako to ukupno predje 51 bod - osoba je polozila?
npr. u 1.parc dobijes 10, u 2.parc 15 bodova, e onda ti treba na zavrsnom 26 bodova i polozio si?
Ako je ovo tacno, to nam je onda prvi pravi bolonjski predmet.
Osim sto ima i dalje usmeni (za one koji nisu redom polozili sve parcijale i zavrsni.
I interesuje me taj usmeni, jeli se na njemu polaze samo materija iz parcijala koje nisi polozio, ili svo gradivo?
Aldinho
Posts: 68
Joined: 03 Nov 2009, 19:45

Na usmenom te pita samo ono sto si polagao na zavrsnom ispitu..Ako si polagao sva tri dijela pita te sve,ako si 2 i 3 dio onda te to pita,a ako si polagao samo 3 dio postavlja ti pitanja iz treceg dijela.Obicno postavlja 5,6 pitanja koja su poprilicno lagana,koja bi trebao znati :mrgreen:
darkulix
Posts: 75
Joined: 18 Nov 2009, 19:39

[quote="Aldinho"]
Na usmenom te pita samo ono sto si polagao na zavrsnom ispitu..Ako si polagao sva tri dijela pita te sve,ako si 2 i 3 dio onda te to pita,a ako si polagao samo 3 dio postavlja ti pitanja iz treceg dijela.Obicno postavlja 5,6 pitanja koja su poprilicno lagana,koja bi trebao znati :mrgreen:
[/quote]

hvala. to sa laganim pitanjima je sala ili ?
ja sam cuo drugacije, tj. da je usmeni kod ove profesorice vrlo tezak, ispravi me ako grjesim
Aldinho
Posts: 68
Joined: 03 Nov 2009, 19:45

Ma nije sala kolega,a tek kad dodjes na usmeni vidjet ces kakav je, jer ja sam bio iz teorije drzave i uopste nije tesko.Profesorica postavlja lagana pitanja,cak je jednoj djevojci promjenila 3,4 pitanja da bi je kako pustila da prodje, ali cura nije znala.Znaci samo treba nauciti opet se moze zadesiti da profesorica dodje neraspolozena,jer je bilo na TD jedno pitanje na kojem je dosta studenata palo.Znaci jedino ako ne znas nista neces poloziti a i profesorica pomaze,tako da je u sustini lagano,pismeni je veci problem..poz :)
pravoo
Posts: 20
Joined: 20 Mar 2010, 16:24

U koliko sati je usmeni iz teorije drzave i prava.
nedotz
Posts: 61
Joined: 22 Sep 2009, 23:55

znali neko jesu li bili  rezultati iz teorije prava?
jaca_989
Posts: 121
Joined: 22 Sep 2009, 23:00

[quote="nedotz"]
znali neko jesu li bili  rezultati iz teorije prava?
[/quote]

Jesu,sinoc u pola 7  ;) ;) ;)
Post Reply

Return to “Prva godina”