PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
monroe
Posts: 137
Joined: 02 Sep 2009, 17:53

Jeste, informacija je iz prve ruke sa predavanja... kolegica je sigurno cula samo drugi dio posto je profesor poznat po tome sto je tih. Znaci od 12 do 13 i druge grupe od 13 do 14.
ninapravnik
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2010, 20:49

Može li mi neko objasniti konačno da li ukoliko ovu parcijalu ne položim,na pravom ispitu u januaru moram dvije knjige učiti tj.osim ove još i drugu?hvala!
miamia
Posts: 120
Joined: 10 Nov 2009, 23:08

Pa zar nije za medjunarodno privatno pravo samo jedna knjiga ??
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Koliko ja znam, bolonjci za zimski semestar uce samo prvu knjigu, a za ljetni semestar drugu knjigu (procesni dio). Pa, ako si bolonjac na redovnom ispitu prvo polazes samo prvu knjigu, ako ne polozis parcijalu. Ako polozis parcijalu, polazes samo pola prve knjige  :d055:
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

A de mi recite kako fercera za stari sistem polaganje.. Ja nacuio jedna knjiga i da upegla profa :D
anirit
Posts: 4
Joined: 04 Nov 2010, 20:25

Raja koja je danas izlazila parcijalu, molim informacije  :D kako izgleda ispit, kakav je zadatak ?
Didas
Posts: 47
Joined: 02 Mar 2010, 21:31

[quote="miamia"]
Pa zar nije za medjunarodno privatno pravo samo jedna knjiga ??
[/quote]

Ne dvije su knjige Medjunarodno privatno pravo i medjunarodno procesno pravo.
NeZ
Posts: 346
Joined: 05 Dec 2009, 10:24

I mene zanima sta je bilo na parcijali koja pitanja od prilike,zadatak i jel tesko?Pa plizzz ko je izlazio nek napise da vidimo kako to izgleda.
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

[quote="NeZ"]
I mene zanima sta je bilo na parcijali koja pitanja od prilike,zadatak i jel tesko?Pa plizzz ko je izlazio nek napise da vidimo kako to izgleda.
[/quote]

bila su 3 pitanja i 1 zadatak...
u mojoj grupi su bila slijedeca pitanja:
razlika izmedju diplomatskog i faktickog reciprociteta,
funkcija kolizionih normi,
i kod unifikacije materijalnog prava, u kojim privatnopravnim oblastima postoji visok stepen unifikacije

zadatak: kako biste u konkretnom slucaju primjenili čex nationalis na osobu sa dvostrukim drzavljanstvom?
NeZ
Posts: 346
Joined: 05 Dec 2009, 10:24

Eeeee bas ti hvala jenny stvarnooooo si veliko srce:)
Post Reply

Return to “IV godina”