Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Adem

Zato sto ima i drugih predmeta problematicnih osim kod prof. Duvnjaka i Ustavnog, tipa Rimskog prava, kod prof. Bikica-Obligacije itd.  ;)

Ovo je predlozeno sa ciljem da se na svim predmetima podigne prolaznost koja mora biti po zakonu i da se od strane dekana oformi komisija koja ce posebno pratiti rad ass. i prof. kako bi se vidjeli sta i kako radi i ocjenjuje ;)
Emina.sa
Posts: 7
Joined: 13 Sep 2010, 15:55

Potpisanoo :)
Adem
Posts: 4
Joined: 27 Sep 2010, 23:47

Amcho,
Postujem, ali mislim da je najveci problem ispitivanje Uprave. Abedin Bikic je normalan profesor koji ti postavi tri pitanja iz opsteg dijela i dva iz posebnog. Ako znas prodjes ako ne padas, sto je i u redu. Duvnjak postavi 2 ili 3 pitanja na svakih 50 strana knjige od 600 strana. To se ne moze ni porediti. Vecina vas koji prikupljaju ove potpise je iz 1. i 2. godine pa se fokusirate na svoje profesore. U 4. godini sve ispite mozes poloziti (ako ucis 6 sati dnevno) za dva ispitna roka, ili 4 termina dok Upravu moras izlaziti najmanje godinu dana. Desava se da ljudi prolongiraju diplomiranje zbog uprave i konkretno nacina ispitivanja prof. Duvnjaka za i po 7 do 8 mjeseci nakon sto su sve druge ispite polozili. Ako je to u redu i ako vecina studenata to zeli da tolerise, neka bude tako. Ja licno mislim da je to nedopustivo maltretiranje studenata nacinom ispitivanja koji nije jednostavno normalan za fakultet.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Prije nego što jedna osoba koja uvijek isto radi već godinu dana i ovu temu pretvori u kukanje na Duvnjaka, kolega idi brate potpiši peticiju i tamo ljudima u usp-u sve to pričaj.
Stalno govoriš o starom sistemu, de shvati već jednom da je ovo i forum bolonjaca i obligacije se ne polažu tako, niti se rimsko pravo polaže kako se polagalo u tvoje vrijeme i ostavi ljude na forumu na miru.
Opet ću ti početi brisati postove.
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

[quote="Dama Pikova"]
Prije nego što jedna osoba koja uvijek isto radi već godinu dana i ovu temu pretvori u kukanje na Duvnjaka, kolega idi brate potpiši peticiju i tamo ljudima u usp-u sve to pričaj.
Stalno govoriš o starom sistemu, de shvati već jednom da je ovo i forum bolonjaca i obligacije se ne polažu tako, niti se rimsko pravo polaže kako se polagalo u tvoje vrijeme i ostavi ljude na forumu na miru.
Opet ću ti početi brisati postove.
[/quote]

Toliko o demokratiji  :D
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Taj lik teroriše ovaj forum već dovoljno dugo vremena s pričom o prof. Duvnjaku. I krši već mjesecima pravila foruma, što vrijeđanjem profesora, administracije, pravljenjem duplih acc...
Pardon maj frenč ako nemam živaca za takve.  :kava:
Last edited by Dama Pikova on 06 Oct 2010, 11:31, edited 1 time in total.
Emy
Posts: 7
Joined: 16 Jul 2009, 16:25

Bas ti hvala:)***Mi u Tz skoro da i nemamo nikakvu organizaciju,bas tuzno sto imamo tako losu saradnju..ipak smo studenti istog fakulteta:)***Mozda bi nekada mogli biti od koristi jedni drugima:)***
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Samo me interesuje zašto nije ni u peticiju stavljeno da trazimo "Pravilnik o studiranju na PFSA" koji je skoro pa 99% kljuc i razlog svih problema na nasem fakultetu :c053:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Dinozzo"]
A sta je sa zenickim studentima,kako Prava tako i ostalih fakulteta... Mislim da imamo slicnih problema,svi studentu u BiH i volio bih kada bi se predstavnici ili univerziteta ili pojedinacnih fakulteta uvezali i pokusali da zajednickim snagama rijese probleme VISOKOG SKOLOVANJA... Da li je itko za ovaj prijedlog???[/quote]

To je i jedini način da se riješe svi problemi, tj. da se svi studenti u BiH ujedine i zajednički pristupe rješavanju problema.
epravo.ba uvijek stoji na raspolaganju studentima i pomoći ćemo koliko god to bude u našoj moći.

[quote="Emy"]
Bas ti hvala:)***Mi u Tz skoro da i nemamo nikakvu organizaciju,bas tuzno sto imamo tako losu saradnju..ipak smo studenti istog fakulteta:)***Mozda bi nekada mogli biti od koristi jedni drugima:)***[/quote]

Ovaj forum je mjesto na kojem se ta saradnja i komunikacija mogu poboljšati. Problem je što kolege iz Tuzle slabo koriste ovaj forum.
caltagirone
Posts: 45
Joined: 07 Oct 2009, 21:00

ajmo radije ovako,
pitati dekana petrovića.. postoji li na univerzitetu još neki profesor upravnog prava čija bi se ocjena mogla priznati od strane pravnog fakulteta.. po istom sistemu kao što se petrovićeve ocjene iz krivičnog ili kriminologije priznaju na fakultetu kriminalističkih nauka?
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”