PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Mora li se upis platiti odjednom svih 800km, ili se mora pisati molba za uplaćivanje na rate? I kolika je prva rata, je li 500km?
SamraD
Posts: 245
Joined: 27 Sep 2011, 13:21

Ne moras pisati molbu ako mozes odmah iskesirati cijeli iznos.  :)
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Kad se piše ta molba, je li kad predaješ prvu ratu ili moraš čekat da je odobre pa onda uplaćuješ ratu? I može li mi neko reći od kad do kad radi studentska, pošto im je valjda promijenjeno radno vrijeme?
Last edited by aidaim on 27 Aug 2012, 13:00, edited 1 time in total.
SamraD
Posts: 245
Joined: 27 Sep 2011, 13:21

Odmah uz molbu donosis i uplatnicu za prvu ratu i sve ostalo sto se mora uplatiti za upis.

Znali neko jesu profesori na fakultetu od ove sedmice... ?
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Pa to se znači molba samo formalno predaje, je li dekan svakom odobri molbu?
Betty Boop
Posts: 58
Joined: 14 Dec 2010, 01:05

Mene zanimaju dvije stvari... Treca sam godina a stari sistem. Nemam cistu trecu, ostale su mi Obligacije i Radno pravo. Da li se mogu polagati ispiti s cetvrte, bar neki laksi kao Uprava, Teorija prava i sl. i da li se te ocjene upisuju u index ili na kraj indexa? I da li se zna tacno do kada vrijedi stari sistem odnosno kada cemo MORATI preci na bolonjski i sta ce to za nas znaciti?
Hvala puno unaprijed, jer radim i zaista nemam kontakta sa bilo kim ko studira tako da ne znam od koga dobiti tacne informacije. Na studenstkoj sam pitala i vrlo neljubazno su mi rekli da ne mogu nista polagati ako nemam cistu prethodnu godinu a studenti pricaju da polazu. ne znam koga da pitam. hvala!
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ispite sa četvrte godine možeš polagati SAMO ako si četvrta godina, bez obzira da li "vučeš" nešto sa treće. Znači, ako si neke predmete prenijela na četvrtu godinu mođeš bez problema polagati predmete četvrte godine i upisuju se odmah u indeks.

Po starom Zakonu možeš studirati do 30.09.2015.
Betty Boop
Posts: 58
Joined: 14 Dec 2010, 01:05

Da, upisana sam u cetvrtu godinu. Lapsus. Hvala puno na brzom odgovoru i na informacijama! Od srca!
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

E onda možeš polagati ispite, osoblje studentske službe opet širi neistine. :D
SamraD
Posts: 245
Joined: 27 Sep 2011, 13:21

[quote="aidaim"]
Pa to se znači molba samo formalno predaje, je li dekan svakom odobri molbu?
[/quote]

U principu da, nije bilo tako samo onda kada su ukinuli mogucnost placanja skolarine na rate. Ali srecom to vise ne vrijedi.
Post Reply

Return to “III godina”