PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
caltagirone
Posts: 45
Joined: 07 Oct 2009, 21:00

ma kod sanjina je banja ispit.. ako ne znaš pitanje, tražiš zamjensko, ako ne znaš ni zamjensko on te vrati i kaže da spremiš to pitanje za idući put.. al da naučiš jer hoće profesor saslušat sve što imaš da kažeš.. i sve tako dok ne položiš.. po jedno pitanje iz svakog dijela.. kome se da učit može odjednom sve položit..

znači banja, a profesor da hoće može džehenem napravit od ispita, takva je materija, al neće, dobar insan, zna on da se to ne može naučit ni za godinu dana al to već izlazi iz plana i programa studija.. kad bi svi tražili ko duvnjak il bikić bio bi faks brat bratu 10 godina a ne 4

samo opušteno kolege i sa srećom
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Sve procitah, ali opet se ne snadjoh  :D
Ja sam dobila pitanje suparnicarstvo (pojam i podjela) i posto nisam znala rekao mi je da ce me to pitati sljedeci put i jos jedno pitanje:( Ima li neko prijedlog koje lekcije da ucim za ovo drugo pitanje, poslije ili prije suparnicarstva :) hvala...
dorinica
Posts: 58
Joined: 06 Mar 2011, 22:07

hahahah isto smo pitanje dobile,suparnicarstvo....moje dalje informacije sezu da dobijes jos po pitanje iz vanparnicnog i izvrsnog dijela i to je to....a koja pitanja,to ne znam...
zumbul
Posts: 122
Joined: 27 Apr 2010, 10:54

molim te da mi objasnis kako mogu dobiti pitanje iz vanparnicnog i izvrsnog dijela kad je to skroz drugi predmet ne ulazi u sastav GPP - a?
miamia
Posts: 120
Joined: 10 Nov 2009, 23:08

Ali starom rezimu je to jedan predmet, pa je kolegica vjerovatno na to mislila  :)
zumbul
Posts: 122
Joined: 27 Apr 2010, 10:54

vjerovatno je to u pitanju :) a Mia jel ti znas mozda jel trebam ucit od litispendecije nadalje posto mi je to pitanje bilo koje nisam znala ili i ove lekcije prije tog pitanja? :)
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ma ja to je sve jedan ispit ali najtezi je parnicni postupak jer ga ima mnogo ,a vanparnicni i izvrsni nije tezak nauci ga citavog.
miamia
Posts: 120
Joined: 10 Nov 2009, 23:08

[quote="zumbul"]
vjerovatno je to u pitanju :) a Mia jel ti znas mozda jel trebam ucit od litispendecije nadalje posto mi je to pitanje bilo koje nisam znala ili i ove lekcije prije tog pitanja? :)
[/quote]


E stvarno ne znam , ja sam polozila preko onih slucajeva,pa tako ne znam kako ide na usmenom .
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Cula sam kako ide za stari rezim, ali ja studiram po bolonji pa me zanima hoce li biti jos koje pitanje iz GPP-a osim onog koje sam dobila i sta da ucim (lekcije prije ili poslije) :D
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Pa ako ti je postavio pitanje iz parnicnog postupka i nisi znala to ce te isto pitanje pitat i onda ce te pitat jos dva pitanja iz vanparnicnog i izvrsnog.3 pitanja stari rezim do ocjene .
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”