PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="vicky"]
[quote="elSaik"]
U koje ste vi srednje išli kad ne znate šta je logički kvadrat...  :O
[/quote]

U Prvu gimnaziju :mrgreen: ko je imalo upućen, zna kakav je profesor.. Meni je lično ova metodologija sa logikom veći problem od rimskog prava  :f010:
[/quote]
Ma jok, i ja sam tako mislio na pocetku, ali sa malo ucenja i dosta suplje polozilo se :D
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

[quote="alenko_sa"]
Ma jok, i ja sam tako mislio na pocetku, ali sa malo ucenja i dosta suplje polozilo se :D
[/quote]

Hajde, vidjet ćemo dok i to dođe na red :D
_neca_
Posts: 58
Joined: 21 Jun 2009, 00:28

I meni je tako na pocetku izgledala metodologija dosta teza od rim. prava, medjutim iz metodolog. trazi se neka sredina, zapravo kriterijum je takav bio da se i zadaci i teorija moraju uraditi, ono mislim po principu pola-pola, da se zadovolji taj neki minimum, al na kraju kad skontas i nije toliko strasno, sve se to ipak da srediti i skontati
XY
Posts: 33
Joined: 28 May 2009, 12:37

najdosadniji predmet.. DEFINITIVNO!
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@Amer
Zabranjeno je neargumentovano vrijeđanje profesora!
sarka
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2009, 18:40

zna li neko da mi kaze koje se tacno metode trebaju nauciti iz metofologije? hvala puno..
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="sarka"]
zna li neko da mi kaze koje se tacno metode trebaju nauciti iz metofologije? hvala puno..
[/quote]

Pa one koje imas u skripti (aksioloska, socioloska, lingvisticka, dogmatska i one ostale. Sad se tacno ne sjecam svih :D ) Aksioloska pretezno bude na ispitu !!!
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Treba naučiti sve metode jer jedna uvijek dođe na ispitu, a nosi 20 bodova.... ;)
colleman
Posts: 3
Joined: 01 Dec 2009, 22:50

ja imam polozen seminarski rad aksioloske metode.obnovio sam godinu.da li ce mi se priznati kao polovicno polozen ispit tako da moram odgovarati samo prvi dio ili kako???:)))
JasnaB
Posts: 250
Joined: 31 May 2009, 21:41

Kolege, znate li da je povucena knjiga prof.dr Saltage? Bila sam na konsultacijama da vidim iz cega sad treba da ucimo, i profesor Tomic kaze njegova predavanja, njegova knjiga, Gajo Petrovic i uputio me na neke dvije knjige umjesto Saltagine; nije znao tacan naziv, otprilike Radomir Lukic i Tomislav Zivkovic - Metodologija.

Uzas, kakva li ce sad biti pitanja na ispitu? Ipak, minimalno dva su bila iz Saltagine knjige ;(
Post Reply

Return to “I godina”